У МОЗ розповіли про ситуацію з грипом в областях та хто найуразливіший

Здоров'я
Юлія Обелець27 січня 2016 о 11:231109 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У МОЗ розповіли про ситуацію з грипом в областях та хто найуразливіший
Міністерство охорони здоров'я України та Державна санітарно-епідемічна служба України поінформували про ситуацію із захворюванням на грип та ГРВІ в рамках оперативного брифінгу, що відбувся 26 січня.

У МОЗ розповіли про ситуацію з грипом та ГРВІ в областях та хто найуразливішийУ МОЗ розповіли про ситуацію з грипом та ГРВІ в областях та хто найуразливіший. Фото – www.postfactum.ks.ua

Міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі під час брифінгу повідомив, що станом на 24 січня у 18 областях показники захворюваності на грип та ГРВІ перевищили епідемічні пороги. З них в 11 – більше, ніж на 50,0 % – це Київ та Київська область, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька, Сумська, Полтавська, Кіровоградська, Дніпропетровська, Донецька та Луганська області. Найбільш проблемна ситуація на сьогодні у Рівненській області, а найліпша – у Харківській. Про це йдеться на Урядовому порталі.

Є декілька областей, в яких поки що не перевищено епідпоріг – це Львівська, Івано-Франківська, Закарпатська, Одеська, Миколаївська та Харківська області. У Запорізькій, Житомирській, Хмельницькій, Вінницькій, Чернігівській, Черкаській, Херсонській епідпоріг тримається на рівні 50%.

Він також повідомив, що з початку епідемічного сезону 2015 року в Україні зареєстровано 83 летальних випадки від грипу, в 84,3 % визначений вірус грипу типу А(H1N1).

До речі, практично всі загиблі належали до груп ризику. А найбільш вразливими до вірусу є діти до 5 років, вагітні, хворі на ендокринні, серцево-судинні, легеневі захворювання, хворі на діабет та хронічні захворювання, люди, віком понад 65 років, люди з надмірною вагою.

– Неблагополучна ситуація, тобто, підвищення епідпорогу, склалася наразі у 45 містах та 131 сільському регіоні. Карантин буде продовжено або запроваджено у тих регіонах, де буде спостерігатися перевищення епідпорогу. Такі рішення ухвалює місцева влада відповідно до чинного законодавства, – зазначив голова Державної санітарно-епідеміологічної служби України Святослав Протас.

Нагадаємо, полтавців попереджують про необхідність вакцинації від грипу

– Епідемічна ситуація в країні потребує додаткових обмежувальних заходів. Ми закликаємо громадян уникати по можливості місць масового скупчення людей, стежити, аби діти не відвідували розважальні заклади. Слід пам'ятати, що кожен відповідальний за своє здоров'я. Необхідно вчасно звертатися за допомогою до лікарів – перш за все це стосується осіб, які належать до групи ризику – і не приймати самостійно протигрипозних препаратів, – додав Міністр охорони здоров'я.

До теми – Через епідемію грипу на Полтавщині головам райдержадміністрацій пригрозили звільненням

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter