Полтавців попереджують про необхідність вакцинації від грипу

Здоров'я
Надія Труш25 січня 2016 о 17:551100 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Полтавців попереджують про необхідність вакцинації від грипу
В області уже придбали 973 дози вакцини проти грипу.

Полтавців попереджують про необхідність вакцинації від грипуПолтавців попереджують про необхідність вакцинації від грипу. Фото .adm-pl.gov.ua

Лікувати грип дорожче, запевняють в Полтавській ОДА, і радять не нехтувати вакциною проти грипу.

Цього року орієнтовна вартість лікування випадку ГРВІ коштує від 230 до тисячі гривень (легкого перебігу – 230 гривень, середнього ступеню тяжкості – 350, тяжкого – 900 гривень). У той час, як вартість однієї дози вакцини – 112 гривень. Про це йдеться у повідомленні прес-центр Департаменту охорони здоров’я області, опублікованому на сайті ОДА.

За інформацією Центру грипу та ГРВІ при Державному закладі «Український центр з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України» ситуація розвитку епідемічного процесу в Європейському регіоні характерна для України.

На Полтавщині, як і в Україні в цілому, зафіксовано сезонний ріст захворюваності на гострі респіраторні захворювання. За попередніми даними, значний ріст захворювання за останній тиждень зареєстровано в містах Кременчуці, Комсомольську та ряді районів області, тобто захворюваність перевищує епідпоріг.

На обласну програму імунопрофілактики з бюджету Полтавщини виділено 99185 гривень. За ці кошти уже придбали 973 дози вакцини проти грипу та проведено щеплення медичним працівникам обласних лікувально-профілактичних закладів.

Цьогоріч виявлені віруси грипу А на різних територіях області. На сьогодні в Полтавській області, як і по всій Україні має місце циркуляція штаму вірусу грипу A (H1N1), який був причиною пандемії 2009 року.

Щеплення показані всім, перш за все особам із груп ризику до яких належать: діти, вагітні жінки, літні люди та пацієнти з хронічними захворюваннями і слабкою імунною системою, медики, працівники освіти, сфери послуг торгівлі, транспорту.

З початку епідсезону в області вакцинацію отримали 5574 осіб, що на рівні аналогічного періоду минулого року і є найгіршим показником більш ніж за 10 років, хоча щеплення в області проводяться дещо краще, ніж в середньому.

Затверджений склад обласної мобільної бригади для надання невідкладної медичної допомоги виявленим тяжко хворим на інфекційні захворювання, та проведення протиепідемічних заходів. Бригади забезпечені автотранспортом, медикаментами, деззасобами для надання невідкладної допомоги хворим.

Створені та забезпечені необхідним обладнанням і медикаментами три міжрайонні реанімаційні відділення, у яких надається невідкладна допомога хворим на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції, укомплектовані бригади для надання консультативної та невідкладної допомоги. Визначений маршрут надання медичної допомоги вагітним хворим на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції.

Передбачено також додаткове виділення 304 одиниць автотранспорту для обслуговування інфекційних хворих. Додатково буде залучено 884 лікаря, 2209 середніх медичних працівників, немедичних працівників 855 та 115 студентів вищих навчальних медичних закладів.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter