Полтавці занепокоєні, що під час епідемії грипу школярів щеплюють від поліомієліту

Здоров'я
Юлія Обелець1 лютого 2016 о 17:381526 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Полтавці  занепокоєні, що під час епідемії грипу школярів щеплюють від поліомієліту
До редакції «Кола» надійшло кілька дзвінків від збентежених мам – їх обурює те, що їхніх дітей вакцинують від поліомієліту тоді, коли в місті вирує грип.

Полтавці занепокоєні, що від поліомієліту щеплюють школярів під час епідемії грипуПолтавці занепокоєні, що від поліомієліту щеплюють школярів під час епідемії грипу. Фото – zz.te.ua

Зателефонували в «Коло» мами 9-річного та 14-річного хлопчаків. Їх непокоїло кілька моментів:

  • чому і школярів почали терміново вакцинувати проти поліомієліту;
  • чи доречно це роботи нині, коли в країні епідемія грипу.

За роз’ясненнями ми звернулись до Віктора Лисака, очільника Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА. Необхідність та доречність нині щеплювати дітей від поліомієліту він обґрунтував так:

– Ви ж знаєте, що у Закарпатській області двоє дітей захворіло поліомієлітом, тому Україна є небезпечною територією з розповсюдження такого захворювання. І ми ж щеплюємо лише здорових дітей, хворих – ні в якому разі, – відповів Віктор Петрович. – Є ціла комісія, яка працює при МОЗ, а також дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ, який визначив, що є всі підстави проведення додаткової вакцинації проти поліомієліту. Окрім того, нині рівень захворюваності на вірусні інфекції серед дітей в Полтавській області набагато нижчий, навіть нижчий за епідпороговий. За останній тиждень ми також спостерігаємо зниження дитячої захворюваності. Чому ми робимо обмеження у школах ( про карантин, – автор) – це обмежувальні заходи, профілактика, аби діти не захворіли.

Нагадаємо, перший етап імунізації проти поліомієліту розпочався у жовтні, де показали як зберігають вакцину та як перевірити її придатність

Також Віктор Лисак наголосив, що щеплення проводять лише за письмової згоди батьків.

До речі, для прикладу в Рівному в період підвищеної захворюваності на грип дітей не вакцинували, – йдеться radiotrek.rv.ua. Але на той момент ще і не розпочався третій етап щеплень.

Проте, в МОЗ запевняють: епідемія грипу та ГРВІ не є протипоказанням для впровадження вакцинації проти поліомієліту

Планується, що третій раунд вакцинації триватиме два тижні, але зважаючи на епідситуацію із захворюваністю на грип та ГРВІ в країні, його тривалість може бути подовжено, – пишуть на сайті міністерства. – Слід зазначити, що епідемічні процеси стосовно грипу та ГРВІ не є протипоказанням для впровадження вакцинації проти поліомієліту. В залежності від розвитку ситуації із захворюваністю на грип та ГРВІ, ми будемо коригувати вакцинальну кампанію, відповідно до епідситуації кожного регіону і, за потреби продовжувати, аби охопити імунізацією необхідну кількість дітей. Усі області отримали від МОЗ детальну інформацію з роз`ясненнями, як проводити третій тур, зважаючи на епідемічну ситуацію. У дітей перевірятимуть температуру тіла, моніторинг стану дитини буде здійснюватися в посиленому режимі, зважаючи на обставини.

На Полтавщині для імунізації від поліомієліту, зі слів Віктора Лисака, використовують як ту вакцину, що залишилась з попереднього раунду проведення щеплень, так і нову.

– Вакцина частково залишилась, частково завезена. Біля кожної є індикатор, за яким можна прослідкувати її придатність. Повірте, Полтавську область вже тричі навідували відповідні місії без попередження. Вони їхали не в наш департамент, а в райони і перевіряли, як зберігають вакцину, – додав Віктор Петрович.

Про вікові межі

На питання, яку вікові категорії нині повинні щеплювати, Віктор Лисак спочатку відповів, що має уточнити таку інформацію, а потім додав:

– Якщо не помиляюсь, то від народження і до 9 років.

Більш детальне роз’яснення знайшли на сайті МОЗ, де повідомляють: «з 25 січня в Україні стартував третій раунд додаткової вакцинації проти поліомієліту. Третій раунд охопить усіх дітей до 10 років».

Хоча, за інформацією мам, які звертались до нашої редакції, вакцинують в Полтаві й дітей 14 років. Одній з мам, яка нам телефонувала, у навчальному закладі роз’яснила ситуацію медсестра, що школярів вакцинують тому, що раніше в країні така вакцина була дефіцитною – і цю категорію дітей не щепили своєчасно.

Про те, що вакцина від поліомієліту була серед дефіцитних ще влітку 2015 року заявляв Олександр Квіташвілі, очільник МОЗ.

Це вакцини БЦЖ (від туберкульозу), АКДП (від дифтерії) та від поліомієліту, оскільки вони протягом багатьох років не закуплялись в Україні зовсім або у потрібному обсязі, згідно з календарем щеплень.

– Ситуація з вакциною від поліомієліту вже вирішена – Міністерство охорони здоров’я України отримало за кошти Канадського уряду від міжнародного дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в якості гуманітарної допомоги вакцини проти поліомієліту виробництва Санофі Пастер, Франція. Ці вакцини будуть розподілятися в регіони України вже восени цього року, – процитували міністра.

Довідково:

Основним способом зараження поліомієлітом є фекально-оральний, який здійснюється харчовим, водним або побутовим шляхами. Можливий також і повітряно-крапельний шлях зараження, але лише в перші дні захворювання.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter