Полтавські фахівці розповіли, як розрізнити симптоми грипу та ГРВІ

Здоров'я
Юлія Обелець3 лютого 2016 о 08:011294 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Полтавські фахівці розповіли, як розрізнити симптоми грипу та ГРВІ
Як виявити ознаки застуди й грипу, та як діяти у разі виявлення таких захворювань – розповіли фахівці медицини міста.

Полтавські фахівці розповіли, як розрізнити симптоми грипу та ГРВІПолтавські фахівці розповіли, як розрізнити симптоми грипу та ГРВІ. Фото – socportal.info

У Полтаві – сезонний ріст захворюваності на ГРВІ та грип. Станом на 2 лютого в місті на гострі респіраторні інфекції захворіло 739 осіб, на грип − 11 осіб.

Епідеміологічну ситуацію у місті прокоментувала головний спеціаліст управління охорони здоров’я, – повідомляють на сайті Полтавської міськради.

− Сьогодні по місту Полтава зберігається перевищення епідпороговорого показника, але з тенденцією до зниження. Питома вага дітей у захворюваності становить 36 % від загальної кількості хворих. У порівнянні з минулими роками цей показник значно менший. Це завдяки тому, що у нас продовжені зимові канікули. У лікувальних закладах встановлені карантинні заходи: масочний режим, обмежене відвідування,– процитували Антоніну Квачан.

У зв’язку з виходом дітей на навчання після канікул, очікується невелике підвищення показників захворювання. У цілому ж, за прогнозами спеціалістів, хвиля захворювань пройде за кілька тижнів.

Фахівці наголошують: займатися самолікуванням небезпечно! Неправильне лікування може стати причиною багатьох ускладнень.

Про те, чим відрізняється ГРВІ від грипу і які наслідки неправильного лікування, розповіла позаштатний міський фахівець загальної практики сімейної медицини Галина Кейло:

− Для грипу характерне різке підвищення температури. За декілька годин людина починає почувати себе хворою. Своє самопочуття люди характеризуть, як «погано». Вони відчувають ломоту в тілі, біль у м’язах. Кашель, нежить та біль у горлі з’являються пізніше. Для інших ГРВІ характерний поступовий початок: з’являється нежить, біль у горлі, кашель. Може бути підвищення температури, але воно більш поступове. Потім уже важко відрізнити де грип, а де ГРВІ.

Якщо ви виявили у себе ознаки застуди чи грипу, обовязково потрібно залишитись вдома та викликати лікаря для встановлення точного діагнозу, аби уникнути небажаних ускладнень.

− Ускладнення виникають, коли пацієнти вчасно не звертаються до лікарів. Легкий початок захворювання не говорить про те, що хвороба зникне безслідно. Люди ставляться до цього легковажно. Коли симптоми незначні, вони починають займатися самолікуванням. Проте, огляд лікаря необхідний, − розповіла Галина Володимирівна. − Нетиповий перебіг хвороби може бути у людей з групи ризику. До них відносяться діти до 5 років (особливо до 2 років), люди похилого віку (старші 65 років), вагітні жінки, люди з надмірною вагою, люди з хронічними захворюваннями легенів, серцево-судинної системи та люди зі слабкою імунною системою. Ускладнення можуть виникати різні. Найчастіше це важкий бронхіт, пневмонія, гайморит, отит, менінгіт.

Нагадаємо, на Полтавщині від менінгіту померла дитина

Поради:

Задля того, аби вберегти від захворювання своїх дітей та вберегтися самим, лікарі радять постійно провітрювати приміщення, робити вологе прибирання, прогулюватися на свіжому повітрі, гарно харчуватися, уникати місць скупчення людей.

Читайте також – Полтавцям нагадали про дешеві аналоги імпортних ліків

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter