Інноваційне лікування гепатиту С стало доступним для Полтавщини

Здоров'я
Ольга Матвієнко14 липня 2015 о 11:421549 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Інноваційне лікування гепатиту С стало доступним для Полтавщини
Полтава отримала сучасний препарат для лікування вірусного гепатиту С.

Інноваційне лікування гепатиту С стало доступним для ПолтавщиниХворих на гепатит С полтавців почали лікувати сучасним медпрепаратом. Фото надане БО «Світло надії»

25 полтавців, хворих на вірусний гепатит С, розпочали лікування сучасним противірусним препаратом. Вони з числа 250 пацієнтів, які отримують лікування на першому етапі реалізації проекту «Розширення доступу до ефективного лікування гепатиту С через моделі лікування на рівні громад для уразливих груп населення в умовах обмежених ресурсів України». Софосбувір крім Полтавщини вже отримали у Києві, Вінницькій, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Миколаївській та Харківській областях. Про це повідомли в БО «Світло надії».

– Нарешті в Україні розпочалось лікування софосбувіром, якому передували тривалі перемовини із фармкомпаніями. Вперше застосовується принципово новий і більш ефективний курс лікування вірусного гепатиту С із використанням інноваційного препарату, який дає максимальні шанси на одужання – майже 100%, – зазначає Максим Демченко, виконавчий директор БО «Світло надії».

Читайте також: Чи далеко до Європи: адаптація безпритульних у нас і в Данії

Загалом в рамках даної програми терапію софосбувіром мають отримати трохи більше ніж 1 500 осіб. Однак, слід зазначити, що потреби українців в цьому питанні значно більші. За даними ВООЗ, в нашій державі близько 3,5 мільйони осіб хворіють на вірусний гепатит С. Однак, для більшості інфікованих курси противірусними препаратами прямої дії є недоступними через їх високу вартість.

Довідково: Нова пілотна програма реалізується з червня місяця МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні». Вона, у свою чергу, є частиною реалізації всеукраїнської кампанії «Вимагаємо лікування!», партнерами якої виступають Альянс-Україна та БО «Світло надії».

Альянс-Україна за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією уже заключив контракт на закупівлю препаратів у виробника оригінальних лікарських засобів для перших 250 пацієнтів за спеціально запропонованою для цієї пілотної програми ціною 300 доларів США за флакон (900 доларів США за 12-тижневий курс лікування), яка була спеціально запропонована для впровадження цієї пілотної програми. Ціна за аналогічний курс лікування в Європі та США складає понад 80000$.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter