На позачергових виборах до Верховної Ради офіційно пройшов 421 депутат

Вибори-2014
Ольга Матвієнко12 листопада 2014 о 11:352202 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 На позачергових виборах до Верховної Ради офіційно пройшов 421 депутат
Відомі імена 421 народного депутата, яких обрали на позачергових виборах.

Опублікували офіційні результати позачергових виборів до Верховної РадиЦВК визнала обраними 421 депутата. Фото – galnet.org

На позачергових виборах до Верховної Ради за партійними списками пройшли 225 депутатів, в одномандатних округах визнали обраними 196 нардепів. Про це повідомили в офіційній газеті Верховної Ради «Голос України».

Загалом ЦВК визнала обраним 421 із 423 народних депутатів. Відповідні протоколи були підписані членами ЦВК під час засідання, яке розпочалося пізно увечері в останній день, відведений законом для підбиття підсумків голосування, – 10 листопада. У двох округах ще відбудеться перерахунок голосів.

За партійними списками «Народний фронт» отримав 64 місця у Раді, Блок Петра Порошенка – 63, від Об’єднання «Самопоміч» пройшли 32 депутати, Опозиційного блоку – 27, Радикальної партії Олега Ляшка – 22 і 17 депутатів від ВО «Батьківщина».

Протокол про результати виборів у багатомандатному окрузі підписали усі 15 членів ЦВК. Однак заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна під час засідання заявила, що підпише протокол ЦВК з окремою думкою, оскільки до комісії надходили заяви від партій про фальсифікації в окремих округах.

«Голос України» нагадує, що позачергові парламентські вибори через проведення антитерористичної операції відбулися не в усіх округах Донецької та Луганської областей та не проводилися в тимчасово окупованому Криму. Тож у парламенті восьмого скликання наразі працюватимуть 423 депутати, а не 450, як зазвичай.

За партійними списками до парламенту проходять 225 депутатів, 198 – у мажоритарних округах. У 27 округах, які розташовані на тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму, не обирали депутатів. Утім, це ніяк не вплине на легітимність нової Ради – за Конституцією вона вважається повноважною за умови обрання не менш як третини її конституційного складу. А ЦВК обіцяє провести вибори в тимчасово окупованих регіонах одразу після їх визволення.

Читайте також: Депутат новообраної Верховної Ради помер у Полтаві

Окрім переможців виборчих перегонів за партійними списками, у Верховній Раді восьмого скликання будуть представлені ще п’ять партій, кандидати від яких вибороли депутатський мандат в мажоритарних округах, а також 98 мажоритарників-самовисуванців.

Найбільше місць у парламенті здобув Блок Петра Порошенка – отримавши за партійними списками та в мажоритарних округах загалом 132 місця. «Народний фронт» загалом здобув 82 депутатські мандати, «Самопоміч» – 33, Опозиційний блок – 29, Радикальна партія Олега Ляшка – 22, «Батьківщина» – 19. Окрім того, до парламенту в одномандатних округах пройшли шестеро представників ВО «Свобода» і по одному від партій «Сильна Україна» Сергія Тігіпка, «Всеукраїнське аграрне об’єднання «Заступ», «Правий сектор» і «Воля». Зауважимо, що речник «Правого сектору» Бореслав Береза, котрий переміг у 213-му окрузі Києва, балотувався на виборах як самовисуванець та безпартійний. Так само й багато колишніх регіоналів, депутатів попереднього скликання, активно балотувалися у східних регіонах і знову здобули депутатський мандат тільки уже як самовисуванці-безпартійні – скажімо, Сергій Клюєв, Євгеній Гєллєр, Ігор Шкіря, Сергій Матвієнков у Донецькій області. До якої фракції чи депутатської групи увійдуть в новому парламенті безпартійні депутати-мажоритарники – залишається інтригою.

У двох виборчих округах — №38 (Дніпропетровська область) і №63 (Житомирська область) ЦВК не встановила результати виборів і зобов’язала окружні виборчі комісії виконати рішення судів — Дніпропетровського окружного адміністративного суду і Житомирського апеляційного адміністративного суду — та перерахувати голоси упродовж 15 днів.

За законом, новообрані депутати повинні за 20 днів після офіційної публікації результатів виборів звільнитися із роботи, яка несумісна із депутатським мандатом. Після цього ЦВК реєструє депутата і видає йому тимчасове посвідчення.

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter