При порушенні зору рятують контактні лінзи

Теми
Ольга Правденко25 червня 2014 о 12:492095 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 При порушенні зору рятують контактні лінзи
На жаль, на сьогоднішній день порушення зору досить розповсюджена хвороба, особливо серед молоді.

При порушенні зору рятують контактні лінзи

Зараз існує багато способів корекції зору, серед яких не останнє місце
займають контактні лінзи. Такий метод простий і відносно дешевий, тому досить популярний.

Підбір контактних лінз для корекції зору надзвичайно відповідальна справа. Переносимість навіть самих сучасних лінз суто індивідуальна. Неправильно підібрані лінзи можуть бути причиною важких ускладнень з боку рогівки ока, аж до серйозної втрати зору. Підбір контактних лінз для корекції зору бажано довірити кабінетам і клінікам,які спеціально займаються цими питаннями і володіють всім необхідним обладнанням для повного визначення параметрів зору.

Якщо ви користуєтеся контактними лінзами бажано регулярно відвідувати фахівця з контактної корекції зору. Деякі ускладнення можуть розвиватися поволі, без помітних порушень зору і відсутності неприємних відчуттів з боку очей. Якщо ж при використання лінз з’явився свербіж, дискомфорт, відчуття піску, засміченості в очах – потрібно негайно звернеться в спеціалізовану клініку.

Існує кілька критеріїв класифікації контактних лінз

За матеріалом контактні лінзи бувають:

– Жорсткі;

– М'які.

За режимом носіння:

– Традиційні (максимально допустимий термін носіння м’яких контактних лінз – це 12 місяців, жорстких – кілька років);

– Лінзи планової заміни(термін носіння - від місяця до шести);

– Лінзи частої планової заміни (двотижневі, тижневі, одноденні);

– Лінзи пролонгованого режиму носіння(мають тривалий термін носіння - можна носити не знімаючи до 30 днів);

– Лінзи гнучкого режиму носіння (допускається безперервне носіння без зняття протягом 1-2 ночей поспіль).

За дизайном розрізняють:

– Сферичні лінзи – призначені для корекції короткозорості та далекозорості;

– Торичні лінзи – для корекції астигматизму;

– Мультифокальні – для корекції пресбіопії.

За призначенням контактні лінзи поділяються на:

Оптичні – призначені для корекції вад зору: короткозорість, далекозорість, астигматизм, пресбіопія.

Косметичні – для корекції різних вроджених чи набутих дефектів очей: колобома радужки, помутніння рогівки та інші.

Декоративні – призначені для посилення природного кольору очей або для його зміни.

– Терапевтичні – використовуються в якості бандажного захисту рогівки, а також як резервуар для продовження дії лікарських речовин при різних захворюваннях рогівки.

Дотримання простих правил догляду за лінзами допоможуть вам зберегти здоров’я своїх очей:

1. До контакту з лінзами слід пам’ятати про миття рук. Краще для цього підійде антибактеріальне мило. Витирати руки одноразовими рушничками.

2. Контейнер для лінз повинен змінюватися на новий щомісяця.

3. Спеціальна рідина для лінз повинна змінюватися у контейнері на свіжу щодня.

4. Не використовуйте будь-які розпилювальні косметичні засоби (особливо лак для волосся), якщо ви вже одягли лінзи. Попадання хімічних речовин на поверхню контактних лінз може їх зіпсувати.

5. Робіть макіяж після того, як наділи контактні лінзи. Перед зняттям макіяжу ретельно вимийте руки і зніміть лінзи, і вже потім знімайте косметику.

6. Не мийте лінзи у воді, і тим більше не намагайтеся «прополоскати» їх слиною в роті. Імовірність «попадання» на очну інфекцію при цьому дуже висока.

Мій досвід носіння контактних лінз 3 роки. За цей час доводилося чути багато різних питань на цей рахунок. Тому далі наводяться найпоширеніші запитання на які я спробую дати відповідь.

При порушенні зору рятують контактні лінзи

Чи не заважають лінзи?

Звичайно, в перші дні я відчувала певний дискомфорт в очах, але вже за два-три дні він пройшов і очі звикли до лінз, так що їх взагалі не відчутно більшу частину часу.

Чи не бентежить тебе, що в очах якісь шматочки пластику?

Не бентежить. По-перше, лінзи допомагають краще бачити, що робить життя простішим. А по-друге, більшу частину часу вони дійсно не відчуваються, і згадую я про них лише коли одягаю вранці, знімаю ввечері, і у рідких випадках, коли в око щось потрапляє.

Чому не носиш лінзи, що змінюють колір очей?

По-перше, мені подобається мій колір, а по-друге, такі лінзи досить шкідливі. Лікарі рекомендують носити їх не менше 2-3 годин на день. Це пояснюється тим, що малюнок нанесений на поверхню лінзи статичний, у той час як наше око – ні. Зіниця має властивість звужуватися і розширюватися, тому у темному приміщенні якість зору зменшується.

Чи не простіше просто носити окуляри, аніж лінзи, які потребують такого складного догляду?

Це вже залежить від самої людини і її індивідуальної хвороби зору. У деяких випадках лікарі забороняють носити окуляри на постійній основі, можна лише дивитися в них телевізор, читати або використовувати комп’ютер (що, власне, прописали мені). До того ж у когось можуть бути певні упередження, щодо окулярів. Ну і, нарешті, окуляри набагато не зручніші, аніж контактні лінзи. В окулярах можна бачити через обмежену оправу, кут зору трохи звужується тому замість того, щоб повертати очима, людина в окулярах повертаю усю голову, а це призводить до того, що м’яз ока слабшає.

Не варто боятися контактних лінз, вони вже допомогли мільйонам людей у світі побачити світ своїми очами. Звертайтеся до фахівців, які підберуть вам правильні лінзи, дотримуйтесь усіх правил догляду і носіння і будьте здорові!

Яна Гутиря

Стоматологічний кабінет «Apple»

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter