Невчасно виявлені інфекції можуть призводити до безпліддя та постійних запальних процесів

Теми
Ольга Правденко5 вересня 2014 о 10:203905 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Невчасно виявлені інфекції можуть призводити до безпліддя та постійних запальних процесів
Часто із літнього відпочинку можна привезти не лише приємні спогади та гарний настрій, а й неприємні захворювання.

Невчасно виявлені інфекції можуть призводити до безпліддя та постійних запальних процесівОдна з небезпечних інфекцій, яка може потрапити в організм вагітної жінки від домашньої кішки – токсоплазмоз. Фото з сайту colady.ru

Йдеться про гінекологічні захворювання, які спочатку зовсім непомітні і проявляють свої згубні наслідки значно пізніше після того, як потрапили в організм. Про те, чому необхідно після літнього відпочинку відвідати гінеколога, розповідала Наталія Ісупова, акушер-гінеколог вищої категорії лікувально-діагностичного центру «Медея».

Найчастіше на відпочинку можна підхопити TORCH інфекції.

– Найбільша небезпека TORCH-інфекцій – це ураження статевих органів як жінки, так і чоловіка. Якщо їх не лікувати, то життя буде супроводжуватися постійними запальними процесами і призведе до невтішного наслідку – безпліддя, – каже Наталія Ісупова.

– Якщо у вас був відпочинок із курортним романом, не тіште себе думкою, що все минеться, краще вдома одразу сходіть до лікаря, – радить Наталія Павлівна. – Адже TORCH-інфекції, на відміну від венеричних,дають про себе знати не одразу, а через місяць-два після потрапляння в організм. Як жіночий лікар, скажу, що дуже важливо помітити інфекцію вчасно, доки вона знаходиться у піхві і не потрапила в яєчники та маткові труби. Якщо це допустити, то наслідки залишаться назавжди, навіть якщо інфекцію вбити.

Симптоми раніше проявляться у жінки, ніж у чоловіка. У чоловіка їх виявити складніше, звичайним мазком їх не виявиш, лише спеціальним методом.

ДОВІДКА «КОЛА»TORCH-інфекції – це об’єднана група інфекцій. Назва TORCH – від першої літери найнебезпечнішої інфекції: Т – токсоплазми, О – інші інфекції(від англійського –other) – це хламідії, трихомонади, гонореї, уреоплазми, мікоплазми та інші, R – рубелла(краснуха),C – цитомегаловірус, H – ВІЛ-інфекції.

TORCH-інфекції можуть жити в організмі людини від народження

Ці інфекції небезпечні не лише для жінки, а й для дитини. Вони спричиняють не виношування, завмерлі вагітності, викидні. TORCH-інфекції не обов’язково передаються статевим шляхом. Лише одні з них – закодовані в О – передаються статевим шляхом.

Причини появи цих вірусів та бактерій в організмі дуже різні. Від зараження через сире м’ясо до передачі через статевий акт.

Токсоплазмоз, приміром, може потрапити в людський організм через непросмажене м’ясо. До речі, саме через небезпеку цієї інфекції вагітним жінкам радять утриматися від роботи із сирим м’ясом. Токсоплазмозом можна заразитися від тварин. Його носієм є коти, але самі вони на нього не хворіють. Занедужати може лише людина, якщо в неї слабка імунна система. Теж саме стосується і тих інфекцій, які передаються статевим шляхом, частина із них, навіть якщо був незахищений секс, може не потрапити в організм, якщо людина має сильний імунітет, правильно харчується, веде здоровий спосіб життя.

Цитомегаловірус легко поширюється від людини до людини з слиною (повітряно-крапельним шляхом), через кров і під часстатевих контактів.

Краснуха передається повітряно-крапельним шляхом. Тому вагітним жінкам, які захворіли на неї, радять переривати вагітність, навіть на великих термінах, бо дитина народиться із тяжкими генетичними ураженнями.

Сифіліс передається статевим шляхом і через кров.

Герпес (вірус простого герпесу) передаєтьсястатевим і повітряно-крапельним шляхом.

Ці збудники стають небезпечними для плода, якщо жінка заразилася ними під час вагітності (виключаючи сифіліс). Якщо майбутня мама перенесла до вагітності краснуху, цитомегаловірусну інфекцію, токсоплазмоз і герпес (або була щеплена), то для плода вони не страшні.

Через невчасно виявлені інфекції можна стати безплідним

Невчасно виявлені інфекції можуть призводити до безпліддя та постійних запальних процесівакушер-гінеколог МДЦ "Медея" Наталія Ісупова

– Інфекції групи О можуть потрапити в організм двома шляхами – статевим та від матері до дитини. Коли немовля народжується та проходить через пологові шляхи, йому від матері передаються інфекції, носієм яких вона є. При цьому вони можуть не проявлятися аж до початку статевого життя, а в дівчаток – до початку менструації, – розповідає Наталія Ісупова. – Саме тому багато жінок, які тільки починають жити статевим життям, вже мають різні гінекологічні проблеми аж до безпліддя. Тому кожні півроку необхідно ходити до гінеколога, здавати цитологічний аналіз. Тільки тоді вчасно можна виявити інфекції та попередити розвиток захворювань, які вони викликають.

Тож парам, які планують вагітність, акушер-гінеколог радить обов’язково проходити перевірку у фахівця та лікувати наявні інфекції, щоб не передати їх дитині. Пам’ятайте, що частина інфекцій, які має один із партнерів, не обов’язково передадуться іншому статевому партнеру.

Щодо безпліддя, яке виникає через згубну дію інфекцій, то зараз все частіше лікарі виявляють чоловіче безпліддя. Якщо раніше вважалося, що це винна жінки, то зараз – 50 на 50. І показник чоловічого безпліддя зростає.

– Перш ніж робити обстеження, які пов’язані із втручанням в організм жінки та можуть її травмувати,рекомендують пройти перевірку чоловіку, наприклад, здати аналіз на спермограму. Коли пара не може зачати дитину, проблеми є не лише в жінки, а й у її партнера,– каже Наталія Ісупова.

Гормональні порушення виникають через невчасне звернення до лікаря

– Запам’ятайте, що здоровій жінці не потрібні щоденні прокладки. По-перше, вони синтетичні і створюють сприятливе середовище для розмноження бактерій. По-друге, якщо в жінки немає проблем зі здоров’ям, то всі природні виділення з піхви не потраплятимуть на білизну, навіть у період овуляції, вони залишатимуться в середині піхви. Все, що виходить назовні, – сигнал для негайного звернення до гінеколога,– звернула увагу Наталія Ісупова.

Запальні процеси, які виникають через ураження інфекціями, призводять до гормональних порушень та захворювань матки, наприклад фіброміом, міом.

– Приміром, міома виникає на фоні гормонального дисбалансу, який триває в організмі 3-4 роки, – розповіла акушер-гінеколог.

Кваліфіковану допомогу лікаря акушера-гінеколога можна отримати в медичному центрі «Медея». Він знаходиться у центрі Полтави, має зручне розташування (поблизу центрального ринку): вулиця Куйбишева, 24-Б. Тел.:(05322) 7-22-61,69-16-70,(099) 608-71-91.

Гінеколог та дерматовенеролог ведуть прийом щодня, крім неділі.

ДОВІДКОВО

Акредитований медичний центр «Медея» заснований у Полтаві 2003 року.

Полтавський медцентр «Медея» – це кращі фахівці міста, а також добре оснащена діагностична база, індивідуальний та абсолютно конфіденційний підхід до кожного пацієнта, прийом у зручний для нього час. Дослідження проводяться тільки одноразовими інструментами. А за необхідності– виїзд лікаря додому.

Тут вам завжди раді, не доведеться чекати в чергах і підлаштовуватись під графік. А наявність лабораторії прискорює встановлення точного діагнозу та покращує лікування.