Як зупинити пронизливі крики котів та собак під час шлюбного періоду

Статті
12 травня 2015 о 16:475685 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Як зупинити пронизливі крики котів та собак під час шлюбного періоду
​Кілька разів на рік у кішок та собак бувають шлюбні періоди. У цей час домашні тварини, як правило, створюють вдома достатньо проблем.

Як зупинити пронизливі крики котів та собак під час шлюбного періодуФото – cikavi-faktu.pp.ua

Кішки починають присідати та топтатися задніми лапами по землі, качатися на підлозі та голосно кричати. Собаки частіше просяться на вулицю, скавучать і не дають спокою кожному, хто біля них. І якщо ще декілька років тому з криками котів та собак доводилося змиритися, то зараз сучасна ветеринарна наука подарувала низку препаратів, які допомагають зменшити статевий потяг тварин.

Ветеринарний лікар Вікторія Тегіпко розповіла журналісту, якими методами можна заспокоїти домашнього улюбленця та які з них корисні для здоров’я пухнастих.

Перші ознаки шлюбного періоду – тварина починає агресивно поводитися та кричати. У такий момент власники пухнастих ризикують бути укушеними чи подряпаними. Тому, якщо в родині є діти, їх слід деякий час тримати подалі від тварини.

Призовні крики дають зрозуміти, що тварини готові до спаровування

– Існує кілька методів, які можуть допомогти заспокоїти та зменшити статевий потяг у котів. Радикальним вважається стерилізація для кішки та кастрація для котів. Другий – пігулки та уколи, котрі заспокоюють тварину на певний період, – розповідає ветеринар.

Призовні крики вважаються найбільш характерними ознаками, котрі дають зрозуміти, що тварини готові до спаровування. Зазвичай вони дратують господарів. Адже коти намагаються привернути увагу самця чи самки гучними криками. Пронизливе нявчання може тривати годинами вдень і вночі. Вплинути виховними заходами чи криками на тварину практично неможливо.

Ветеринар говорить, що є різноманітні пігулки та уколи, котрі допомагають блокувати інстинкти тварин та заспокоюють їх.

– Як показує практика, пігулки та уколи давати дуже небезпечно, адже безпечних гормональних препаратів для придушення статевого потягу немає. У моїй практиці був випадок, коли полтавка для регулювання статевої поведінки свого кота давала йому спеціальні таблетки. В один із таких періодів її домашній улюбленець після таблеток почав кидатися на власницю. Поведінка кота змінилася через ліки, й тварина намагалася задовольнити свій статевий потяг таким чином, – розповідає Вікторія Тегіпко.

Лікар також наголосила, що після активного прийому кішкою пігулок є ймовірність розвинення запалення матки. Якщо господар пухнастого все-таки обрав для свого кота цей протизаплідний засіб, то спеціаліст радить не купувати дешеві препарати. Краще купувати ті, що коштують дорожче двадцяти гривень.

– Можна також робити уколи, котрі допомагають вгамувати кота чи кішку. Самому робити їх не варто, краще викликати додому ветеринара, котрий зможе це зробити фахово, адже ніколи не можна бути впевненим, як тварина поводитиметься під час уколу. Коштувати це буде близько шістдесяти гривень, – каже ветлікар.

Як альтернативу пігулкам Вікторія Тегіпко радить використовувати рослинні заспокійливі препарати для корекції поведінки в період статевого полювання.

– Вони менш небезпечні, ніж звичайні, – зазначила спеціаліст.

Якщо тварина домашня, то можна кота каструвати, а кішку стерилізувати

– Операція для кота проводиться в будь-якому віці, але оптимальний термін – сім місяців. Це той вік, коли організм тварини зміцнів достатньо для того, щоб без проблем перенести загальну анестезію. Проводити кастрацію можна як під загальним, так і під місцевим наркозом. Вся операція займає близько п’яти хвилин, – говорить ветеринар.

Після кастрації ветеринар радить посадити кота на дієту та прибрати рибу з раціону. У кастрованого кота підвищений апетит, наслідком чого може стати зайва вага. Каструвати тварину краще після десяти днів, як «гуляння» закінчилось. Коштує така процедура приблизно 300 гривень.

Аналог операції для кішки – стерилізація. Її ветеринар радить робити через тиждень після останнього шлюбного періоду. Коштує така процедура близько 350 гривень.

– По-перше, операція запобігає появі різноманітних патологій у кішки, пов’язаних із маткою та яєчниками. По-друге, після неї вона не проявлятиме статевого потягу, стане більш спокійною, менш агресивною. Як і котам, проводити операцію краще в молодому віці (від семи до восьми місяців). Її роблять під загальною анестезією, – зазначила Вікторія Тегіпко.

Стерилізацію та кастрацію котів можна проводити вдома. Це зручно для власників та самих котів. Адже тварини не будуть зайвий раз хвилюватися через зміну обстановки, поводитимуться спокійніше.

Період, коли собака активно привертає до себе увагу, – 20 днів

Під час шлюбного періоду проблеми виникають і з собаками. Тривалість тічки у песиків може залежати від багатьох факторів: вік, порода, умови утримання та харчування. Зазвичай період, коли собака активно привертає до себе увагу, становить 20 днів.

– Коли у мого пса починається шлюбний період, для нашої родини це жахливі часи. І я не перебільшую. Адже декілька разів траплялися випадки, коли наш Марлі залишався вдома на самоті лише півдня. Так за цей час він встиг здерти всі штори у кімнаті, зламати карниз та гавкав так, що сусідам довелось викликати міліцію. Коли ми повернулись додому, то, звісно, пояснили працівникам внутрішніх органів та сусідам, у чому справа. Відтепер його одного намагаємось не залишати у такий період, – розповів полтавець Ігор Солома.

Хлопець також говорить, що його пес на вулиці постійно чіпляється до дівчат, що також спричиняє певні незручності його хазяїну. Та нічого зробити з цим він не може, адже не зацікавлений у потомстві від пса.

Вікторія Тегіпко переконана, що у таких випадках, коли власники не планують для своїх улюбленців потомство, необхідно притримуватись декількох правил.

– Щоб собака не чіплялась та не стрибала на оточуючих на вулиці, під час прогулянки її слід водити тільки на повідку. Адже навіть найбільш спокійні можуть не звертати увагу на команду господаря та тікати від нього. Тому я раджу під час прогулянки пильно стежити за собакою, – говорить спеціаліст.

Спілкування тварин різної статі не бажане, але знову ж у разі, якщо господарі не планують потомство своїм улюбленцям. Тому ветеринар радить бути обережними та пильно слідкувати за тваринами, адже якщо злягання почнеться, то розняти їх стане практично неможливо.

– Якщо собаки постійно беруть участь у виставках чи змаганнях, то під час шлюбного періоду їх краще залишати вдома.

Також спеціаліст не рекомендує купати собак у водоймах, так як статеві органи тварини в даний період уразливі до інфекції.

Звісно, так само як із котами, задля спокійних сну та нервів можна стерилізувати собаку.

– Призначається стерилізація зазвичай у віці шести місяців. Головні мінуси методу – неможливість появи потомства після проведення операції, а також висока вартість процедури в клініці. Коштувати вона може близько 500 гривень. Але варто знати, що після операції зі стерилізації нерідко у тварин бувають ускладнення. Як і в котів, після операції у собаки може статись порушення гормонального фону. Стерилізовані собаки надалі схильні до розвитку ожиріння, діабету, раку кістки, нетримання сечі та інших захворювань, – попередила спеціаліст.

Дар’я Черкашина

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter