Ранкові та вечірні пробіжки корисні в будь-якому віці

Статті
Ольга Правденко13 квітня 2015 о 18:022831 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Ранкові та вечірні пробіжки корисні в будь-якому віці
Полтавський бігун, учасник марафонів Дмитро Геращенко розповів про правила та переваги бігу, а також дав корисні поради початківцям.

Ранкові та вечірні пробіжки корисні в будь-якому віціБігати корисно і чоловікам, і жінкам. Фото зі сторінки Дмитра Геращенка в соціальній мережі

Біг – це універсальний і доступний для кожного вид спорту. Почати бігати можна в будь-якому віці та будь-якої пори року. Постійні ранкові або вечірні пробіжки зміцнюють серцево-судинну систему, нормалізують тиск та спалюють зайві кілограми на ваших боках.
У тих, хто лише планує або зовсім нещодавно відкрив для себе цей прекрасний вид легкої атлетики, виникає маса запитань: коли краще бігати: уранці чи ввечері, яке взуття підійде, як правильно бігати, щоб не нашкодити собі тощо.
– Порада для тих, хто збирається бігати, одна – взувати кросівки й бігти! Для тих, хто вже бігає на серйозні дистанції, ще одна порада – спочатку техніка бігу! Через неї я заламав собі ногу. Бігав неправильно. Як, коли краще, у яких кросівках, як дихати, коли їсти та пити – це все прийде згодом, – переконує Дмитро Геращенко. – Для того, щоб бігати постійно, вибирайте якийсь організований старт. Їх зараз багато: і в Україні, і за кордоном. Дистанції дуже різні, задовольнять будь-які побажання: 3, 5, 10 км, напівмарафон (21 км), марафон (42 км), 50 км, 100 км, 3000 миль… Реєструйтеся, повідомте про це друзям та знайомим і готуйтеся. Така реєстрація допомагає бігати постійно, не залишаючи цей вид спорту. Потім у вас з’явиться дуже корисна звичка. З вашими тілом та мозком буде уся як слід. Шкідливі звички кудись зникають. На їхнє місце приходять збалансоване харчування, міцне здоров’я та чудовий настрій.

Поради для початківців:

 • – навантаження збільшуйте поступово;
 • – робіть розтяжку в кінці кожного тренування;
 • – перед зупинкою перейдіть на біг підтюпцем, а потім на крок і тільки потім зупиняйтеся;
 • – пийте воду маленькими порціями, щоб уникнути зневоднення;
 • – вибирайте інтервальний тренінг (різна швидкість).


Правила бігу

 • – Помірність навантаження. Серцевий м’яз може дуже погано відреагувати на різке перенапруження. Правильний біг має приносити задоволення, а не відчуття повної знемоги. Намагайтеся орієнтуватися на час бігу, а не на його швидкість.
 • – Допомагайте собі під час бігу руками. Тримайте їх на рівні талії або розмахуйте, але не опускайте часто вниз. Намагайтеся максимально розслабити плечі.
 • – Глибоко дихайте під час бігу. Ідеальний варіант – вдихати через ніс, а потім видихати через рот.
 • – Рівна хода. Під час тренування необхідно ставати на всю ступню. Крок, який спирається на носок, буде занадто коротким. А на п’яту – занадто довгим. Повноцінний розподіл ваги на всю ступню істотно знижує ймовірність падіння або розтяжок.
 • – Чергуйте навантаження. Біг підтюпцем плавно замінюється ходьбою, прискорення – бігом підтюпцем. Не можна відразу зупинятися після тренування і пішки йти додому, краще поступово зменшити швидкість і дрібним підтюпцем добігти до житла.
 • – Вибирайте правильні одяг та взуття. Форма бігуна повинна бути легкою, щоб не сковувала рухів. Кросівки підберіть з підошвою, котра амортизує, комфортні всередині, з тканиною, яка «дихає».

Ранкові та вечірні пробіжки корисні в будь-якому віціДмитро геращенко під час одного зі своїх забігів

Дмитро Геращенко розповідає, що бігати корисно в будь-якому віці. Малі літа або навпаки – похилі не повинні стати перепоною. Біг у віці за 50 – чудовий час для початку, вважає Геращенко. Найстарший марафонець світу Фауджа Сінгх почав бігати марафони після 80 років. І займається цим і зараз, після своїх 100 років.
Сам Дмитро Геращенко почав бігати ще в дитинстві, вже в 5 класі посів друге місце в бігові на 500 метрів серед своїх однолітків у школі, де навчався.
– У шкільні роки я активно займався карате Кіокушинкай, майже всі тренування у нас розпочиналися із бігу. Часто ми бігали на подвір’ї, проводили тренування у лісі, бігали кроси. Особливо влітку. Ще тоді мені подобався біг на довгі дистанції. Щось у ньому було моє. Потім, навчаючись на фізико-математичному факультеті нашого педагогічного університету, я переміг на дистанції 1 кілометр серед першокурсників усіх факультетів. У ті часи я був такий собі «спортивний математик», – ділиться своїм досвідом Дмитро. – Потім була перерва – навчання, робота на керівних посадах у банку. Іноді я бігав зранку. Потім знову сачкував. Зазвичай це починалося кожної весни і закінчувалося ще до її закінчення. За певний час я перетворився на типового банкіра із зайвою вагою у 20 кілограмів.
Згодом бігун вирішив надолужити згаяне і повернувся до улюбленого заняття. Пригадує, як 2013-го поставив собі за мету пробігти марафонську дистанцію до 2015 року. Це 42 кілометри 195 метрів. Чому марафон? Бо це складно. Потрібна системність та постійність у підготовці.
– Я знав, що перший марафонець помер, подолавши таку дистанцію. Зараз я знаю, що марафон може пробігти будь-хто. Навіть без ніг. Для цього варто мати лише величезне бажання і розуміти, для чого ти це робиш, – розповідає полтавець. – Того дня я усім розповів про свою мету і дав обіцянку її виконати. Мости для відступу я спалив. Почалася системна підготовка. Я ознайомився зі специфікою марафонського бігу, підготовкою до стартів. Пробіг декілька напівмарафонів й запланував старт на 42 км на квітень 2014 року. І ... в березні поламав ногу – опорну кістку гомілки під час бігу. На завершальному етапі підготовки до старту. Гіпс я зняв у червні. І одразу зареєструвався на Білоцерківський марафон 5 жовтня 2014 року. Свою обіцянку я мав виконати, незважаючи на жодні перепони, навіть перелом ноги. Трьох місяців мені вистачило, щоб відновити свій організм на довгий біг. Моєю метою було пробігти усю дистанцію. І я це зробив. Швидкість 10 км/год я витримав і мети досяг. Це була найкраща моя перемога. Перемога над собою. Те, що було колись дуже далеким та неймовірним, стало вже моїм. Зрозумілим. Під час підготовки я схуд на 20 кілограмів. Покращив стан свого організму. Усі показники аналізів крові були в нормі. Мій тиск зі 140/90 знизився до 120/80. Ну, а перші хвилини після фінішу словами передати неможливо. Їх треба відчути. Заради них варто бігти усі 42 км 195 метрів.
Зараз полтавський бігун поставив собі за мету пробігти Бостонський марафон. Це один із найскладніших марафонів у світі, має важку бігову трасу, на нього складно зареєструватися через високі кваліфікаційні вимоги. 11 квітня Дмитро бігтиме марафон у Харкові. Це буде проміжний зріз його підготовки до Бостона.


При безлічі плюсів біг має декілька мінусів. Запам’ятайте: не варто займатися бігом, якщо у вас є проблеми із суглобами, а також проблеми з хребтом, грижі, вроджені вади серця, мітральний стеноз, недостатність кровообігу, виражені розлади серцевого ритму, тромбофлебіт нижніх кінцівок. Не можна бігати в період загострення будь-якого захворювання, навіть під час застуди.

Нині Дмитро Геращенко не уявляє свого життя без бігу, він не лише сам займається цим видом спорту, а й навчає новачків, проводить для них майстер-класи, організовує тренінги зі здорового харчування.
– Завдяки бігові, лікарі не розуміють, чому я до них заходжу, – коментує Геращенко. – Вони мене одразу запитують, хто направив і що турбує. А коли говорю, що ніхто не направляв і нічого не турбує, то це викликає у них смішний для мене подив. А я йду туди для підтвердження свого відмінного стану здоров’я.

Монро про біг

Травесті-діва Монро, яка бере участь у марафонах, розповіла журналісту про біг.
– Для початку потрібно зрозуміти, чи підходить вам цей вид аеробного навантаження. Спробуйте пробігти в повільному темпі без зупинки приблизно 15-20 хвилин. Якщо «не здохли» і ніде не болить – вперед вибирати кросівки, оскільки від їхньої якості залежить 51% успіху і задоволення від бігу! Мінімальна вартість пари бігових кросівок – від 50 $ і більше, зараз кожна торгова марка пропонує різноманітні моделі, головне – це підошва і зручність. Купуйте у перевірених та сертифікованих точках продажу. А далі – регулярність занять і техніка. В жодному разі не можна приземлятися на п’яту, інакше гарантований біль у колінах і хребті, тільки на повну ступню або носок. І не забувайте про темп, щоб не волочитися! Біг – це радість, легкість і задоволення, ну і, звичайно, користь.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter