Обираємо кондиціонер: поради покупцям

Статті
Наталія Сіробаб9 травня 2015 о 13:402088 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Обираємо кондиціонер: поради покупцям
Зараз саме той нетривкий момент, коли температура повітря найкомфортніша. А вже скоро спека стане нестерпною, і ми шукатимемо порятунку в затінку чи під кондиціонером.

Обираємо кондиціонер: поради покупцямЩоб правильно обрати кондиціонер, треба знати кілька основних характеристик цих приладів, фото надані компанією "Сакура Клімат" (2 шт.)

Як правильно обрати охолоджувач повітря і чи варто за нього платити більше – далі в матеріалі. Про кліматичну техніку для дому чи офісу слід подумати вже зараз, щоб влітку ніжитися під прохолодним струменем повітря у приміщенні. А щоб правильно обрати кондиціонер, треба дізнатися про головні з його характеристик.

Спеціалісти виділяють кілька видів кондиціонерів.

Спліт-системи – прилади для охолодження повітря, які складаються з двох блоків: зовнішнього (компресорно-конденсаторного агрегату) і внутрішнього (випаровувального). Таке обладнання здобуло найширше розповсюдження, завдяки поєднанню технічних характеристик и привабливій ціні. Його можна використовувати як у квартирах, будинках, так і в офісних та комерційних приміщеннях.

Віконні

До середини 90-х років у нашій країні віконні кондиціонери були найбільш поширеними. Основними недоліками таких приладів є шум і погане освітлення приміщення, адже кліматичну техніку цього типу встановлюють на вікні. Перевагою віконних кондиціонерів є можливість підмішування до 5% свіжого повітря, порівняно простий монтаж і невисока ціна.

Мобільні – компактні пристрої для кондиціонування приміщень, де немає можливості встановити систему іншого типу. Такі прилади через свої шумові характеристики теж не дуже поширені.

Мульти-спліт – це система, яка має один зовнішній і кілька внутрішніх блоків.

– Це дає можливість не псувати фасад і регулювати температуру в кількох кімнатах одночасно з мінімальними затратами. Адже купити п’ять кондиціонерів – це одна ціна, а один із п’ятьма внутрішніми блоками – зовсім інша, – говорить Дмитро Петров, керівник фірми «Сакура Клімат», яка займається продажем кондиціонерів.

Слід зазначити, що підприємства, які виготовляють дешевий сегмент кліматичної техніки, не можуть запропонувати покупцю мульти-спліт.

Канальні кондиціонери, як правило, встановлюють в офісних та комерційних приміщеннях, хоча інколи купують і додому, адже це приховане устаткування може подавати до 30% свіжого повітря і дозволяє дизайнерам утілити всі їхні ідеї, а заодно отримати комфортну температуру в приміщенні.

Як визначити необхідну потужність

– Необхідну потужність кондиціонера визначають, беручи за середню висоту приміщення 2,7 метра. Площу помешкання множимо на 100. Тобто на кожен квадратний метр квартири чи офісу повинно виділятися 100 Вт холоду чи тепла, залежно від того охолоджуємо чи нагріваємо кімнату, – каже Дмитро Олександрович. – Кімната площею 25м2 з висотою 2,7 м потребує 2,5 кВт холоду. Отже, за нашою класифікацією це кондиціонер «дев’ятка».

Обираємо кондиціонер: поради покупцям

Категорії охолоджувачів повітря

Категорії 07, 09, 12 – це скорочені цифри, які позначають потужність кондиціонера в англійській одиниці виміру BTU. Ці показники легко можна перевести у наші зрозумілі кіловати. 2100 Вт – це 7 тисяч англійських BTU.

– Обираючи потужність, враховують також призначення кімнати, тобто беруть до уваги, чи це кухня, спальня, домашній тренажерний зал, а також кількість приладів, які віддають тепло, у цьому приміщенні (телевізори, комп’ютери), – говорить керівник фірми «Сакура Клімат». – Якщо в кімнаті площею 25м2 переважно перебуває дві людини та стоїть один телевізор, то ми не потребуємо додаткової потужності для кондиціонера. Якщо ж два комп’ютери, телевізор, холодильник, мікрохвильова та до того ще й сонячна сторона, то вибираючи кліматичну техніку, ми враховуємо, що потужність потрібна більша.

Очищувальні фільтри

Стандартна комплектація кондиціонера передбачає попередні фільтри очищення, які затримують комах, частинки пилу тощо. Інші – це вже тонке очищення повітря.

Очисні фільтри можуть бути:

– вугільні – вбивають неприємні запахи, зокрема тютюну;

– з іонами срібла – вбивають 90% мікробів у повітрі;

– фотокаталітичні – очищують повітря на молекулярному рівні.

– іонізуючі – можуть з’єднувати дрібні частинки бруду в повітрі, щоб вони затримувалися на сіточці фільтра.

Саме якість очищення повітря, впливає на комфорт у приміщенні і загалом на вартість приладу.

Шумові характеристики

Якщо ви плануєте встановити кондиціонер у спальні чи дитячій кімнаті, поцікавтеся його рівнем шуму. Шумові характеристики приладу, як правило, зазначені у технічному паспорті, можна також проконсультуватися з цього питання і в продавця у крамниці.

Взагалі, Дмитро Петров радить купувати охолоджувальні пристрої в профільних компаніях, адже в магазинах побутової техніки спектр представлених товарів доволі звужений. А зазначені шумові характеристики кондиціонерів низького цінового сегменту часто не відповідають справжнім.

– «Бюджетна» кліматична техніка має заявлений шум 34-35 децибелів, а на практиці він сягає 54 децибелів, говорить Дмитро Олександрович. – Преміум-сегмент відповідає зазначеним характеристикам. Дорогі моделі можуть мати рівень шуму 18 децибелів, за таких умов людина на відстані 3 метрів не чутиме, як працює прилад.

Регулювання повітряного потоку

Дорогі моделі мають сім швидкостей регулювання потоку повітря та 12 положень повітряних жалюзі, а в дешевих – 4 положення і лише 3 швидкості. Також у недорогих пристроях регулювання напрямку повітряного потоку в вертикальній площині відбувається вручну, а в вартісних – автоматично.

Придбати зараз кондиціонер категорії «07», «бюджетної» цінової категорії, який матиме достатню потужність, щоб охолодити 21м2 вашого помешкання, можна від 4 700 гривень.

Економимо

У кондиціонерів останнім часом, як і в холодильників, з’явилися рівні енергозбереження – А, А+ тощо. Вони справді використовують менше електроенергії завдяки інверторному приводу компресора.

– Раніше всі компресори в приладах були асинхронні, зараз попитом користуються інверторні кондиціонери, у яких використовувана потужність знижується до 60% порівняно зі звичайними завдяки зменшенню частоти обертів компресора та точності регулювання. Якщо звичайний кондиціонер регулюється з точністю до 1 градуса, то інверторний – до 0,5. Виходить доволі солідна економія енергоспоживання, – підкреслює Дмитро Петров.

Кондиціонер як обігрівальний пристрій

Якщо ви купуєте кондиціонер не лише, щоб охолоджувати повітря, а й грітися взимку, вам слід брати обов’язково інверторну модель, радить Дмитро Петров.

Кондиціонером можна грітися як повноцінним обігрівальними приладом холодної пори року. Є новітні пристрої, які можна вмикати до -25-30° С надворі. Застарілі моделі використовують для обігрівання приміщення за паспортними характеристиками лише до -7° С, а на практиці краще лише до -2°С, адже компресор може вийти з ладу.

Таким чином, мінімізуючи свої витрати, можна придбати прилад два в одному, яким ви і зігрієтеся, і охолодите повітря в кімнаті у спекотну погоду.

Встановлення охолоджувачів повітря

Керівник фірми «Сакура Клімат» підкреслює, що монтаж також впливає на якість роботи кондиціонера та термін експлуатації цього приладу. Правильно вибраний та установлений охолоджувач повітря може слугувати вам до 10-12 років. Важливо вибрати монтажну організацію, яка має ліцензію на цей вид робіт і встановить вам кондиціонер відповідно до всіх правил та вимог.

Визначитися з моделлю кондиціонера вам допоможуть у компанії «Сакура Клімат» за адресою: м. Полтава, вул. Шевченка, 27, оф. 24. Тел.: (0532) 65-58-04, (050) 107-63-97, (067) 531-38-35.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
на правах реклами ®