Дачні будинки можна перевести в житлові: інструкція

Статті
Надія Труш18 червня 2015 о 13:436534 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Дачні будинки можна перевести в житлові: інструкція
Українці можуть безкоштовно переводити дачні будинки у житлові.

Дачні будинки можна перевести в житлові: інструкціяДачні будинки можна перевести в житлові. фото taldom.7555000.ru

У червні набув чинності Закон «Про порядок переведення дачних та садових
будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у житлові будинки».

Нагадаємо, робити це Верховна Рада дозволила ще минулого року, але лише нещодавно набув чинності документ, який безпосередньо розтлумачує процедуру оформлення так званої «будівельної амністії».

Як дачу перетворити на повноцінний дім

Раніше житловий статус мали тільки капітальні будівлі, тобто такі, що придатні для постійного проживання. Житловим його визнають тільки за наявності всіх інженерних комунікацій: електрики, газопостачання, опалення, водогону, вентиляції та каналізації. Правда, в одно- і двоповерхових будинках допускається відсутність централізованих інженерних мереж гарячого водопостачання та каналізованих вбиралень. Тепер «житловими» на прохання господарів можуть бути визнані й будинки, придатні тільки для проживання теплої пори року. В такій оселі можна прописатися самому і прописати інших людей. Але не все так просто. Перевести дачу в житловий будинок можна тільки, якщо будівля відповідає державним будівельним нормам, а значить, її прийнято в експлуатацію Державною архітектурно-будівельною інспекцією. Така умова прописана в Законі про «Порядок переведення дачних та садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, в житлові будинки, затверджений постановою Кабміну від 29 квітня 2015».

Тому більше 60% дач вважаються самобудовами, які зводяться без відома держави.

– У більшості дачних кооперативів і садових товариств вирішено питання тільки з землею. Електрика, газ, вода дуже часто підключені «на чесному слові», за усним договором із прилеглим селом, а вже як платять за ці послуги дачники – взагалі питання відкрите, – говорить про ситуацію у всеукраїнських ЗМІ віце-президент Ліги експертів України Андрій Гусельников.

Дачні будинки можна перевести в житлові: інструкціяЩо треба зробити, аби переоформити дачу у житловий дім. інфографіка Юлії Деркач

Вирішувати долю дач буде місцева влада

Саме органи місцевого самоврядування вирішуватимуть, можна перевести дачу в житловий фонд чи ні. Це означає, що місцева влада даватиме чи позбавлятиме можливості прописатися у дачному будинку. У новому законі сказано, що до проведення адміністративно-територіальної реформи дачні поселення і садівничі товариства в приміських зонах будуть «приписані» до тих населених пунктів, з якими пов’язані адміністративно або територіально.

Слід очікувати, що завдяки новому «житловому» закону має зрости інтерес до купівлі-продажу садових і дачних будинків. Відповідно, варто очікувати й зростання не лише попиту на них, а й ціни.

Довідка «Кола»: Наприкінці січня 2015-го Президент України Петро Порошенко підписав Закон №92-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт». Спрощений порядок прийняття в експлуатацію самовільно зведених індивідуальних житлових і господарських об’єктів і I та II категорій складності чинний до 31 грудня 2015 року.

Закон, зокрема, уточнює положення з питань прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, побудованих до 2011-го без дозволу на виконання будівельних робіт індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі та споруди.

Ми продовжуємо слідкувати за темою. Уже в наступному номері шукайте детальний коментар нотаріуса та практичні поради фахівця, як переоформити дачний будинок на житловий.

До теми: Міністр юстиції у Полтаві розповів в наданні яких послуг область стане пілотною

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter