Наперекір неоголошеній війні, Сорочинський ярмарок відкрили (оновлено)

Сорочинський ярмарок
Юлія Обелець19 серпня 2014 о 11:491557 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Наперекір неоголошеній війні, Сорочинський ярмарок відкрили (оновлено)
19 серпня офіційно відкрили Сорочинський ярмарок, щоправда, без високоповажних гостей.

Наперекір неоголошеній війні Сорочинський ярмарок відкрилиНаперекір неоголошеній війні, Сорочинський ярмарок відкрили. Фото Ольги Матвієнко

Відкривали торжище голова Полтавської ОДА Віктор Бугайчук, два нардепи Сергій Каплін та Юрій Бублик, а також керівник проекту Світлана Свищева. Про це з місця події повідомляє наша колега Ольга Матвієнко. Цього року ярмарок проходить під гаслом «Україна – єдина!». Організатори зазначили, що ніяка війна і дії агресора не повинні завадити проведенню ярмарку. Мовляв, навпаки, торжище має показати, що українці – нескорена нація.

Наперекір неоголошеній війні Сорочинський ярмарок відкрили

Зазначили, що заяви подало 900 майстрів. При цьому скільки ж з них прибуло насправді – не сказали. До речі, з Луганщини майстри, яких анонсували організатори, не приїхали. З Донеччини - 2 підприємці та 2 майстрині.

Іноземні учасники заходу мали бути. Подавали заявки Польща, Китай, Словаччина, Білорусь. Проте, чи прибудуть вони, поки що не відомо. З Росії навіть заявок не надходило.

Наш журналіст говорить, у порівняні з минулими роками, помітно менше відвідувачів та торговельних яток. Зранку взагалі було малолюдно. Проте самі майстри, яких опитали кореспонденти, твердять, що для будніх днів – це звична відвідуваність. І більшість переконана, торжище цьогоріч потрібне як ніколи.

А от правоохоронців та людей у камуфляжі – чимало.

– Я особисто гарантую безпеку кожному відвідувачу Сорочинського ярмарку, – цитує Віктора Бугайчука Ольга Матвієнко.

Також цього року на торжищі проводять збір коштів для учасників АТО. Зі слів нардепа Сергія Капліна, люди повинні їхати на ярмарок, щоб зробити свій вклад у допомогу армії.

Про концерт

Виступити виявило бажання 70 фольклорних колективів. Сьогодні, 19 серпня, ввечері також співатимуть Павло Зібров, «Дзідзьо», «Лісапетний батальйон», Наталія Гордієнко та Наталія Май.

Про їжу

– Плов, шаурма, вареники …. – все як завжди, щоправда, ціни «кусаються», – зауважила журналіст Ольга Матвієнко. – Наприклад, 100 грамів шашлику коштують 30 гривень.

Про товари

Асортимент товарів традиційний – вишиванки, сувеніри та різноманітні вироби народних майстрів. Проте помітно чимало народної символіки, зокрема тризуби (і на гончарському посуді, і на бісероплетінні…).

Наперекір неоголошеній війні Сорочинський ярмарок відкрили

Як ніколи багато цього року ходить ярмарком людей у вишиванках та з державними стягами. Проводять і традиційні майстер-класи з народних ремесел.

Фото та подробиці з місця події очікуйте на «Коло» незабаром.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter