Росія почала судити полтавського «шпигуна-пенсіонера»

Скандали
Юлія Обелець5 жовтня 2015 о 17:361796 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Росія почала судити полтавського «шпигуна-пенсіонера»
У Московському міському суді в понеділок почався процес проти 73-річного пенсіонера з Полтави Юрія Солошенко, якого МЗС вважає політв'язнем.

Росія почала судити полтавського Росія почала судити "шпигуна-пенсіонера", який свого часу очолював полтавський завод "Знамя"

73-річний Юрій Солошенко був узятий в заручники в серпні 2015 року.

Як повідомляє lb.ua, ФСБ звинувачує Солошенко в шпигунстві проти Росії, за що за статтею 276 кримінального кодексу йому загрожує від 10 до 20 років тюремного ув'язнення. Суд розгляне справу в закритому режимі, як повідомлялося, без попередніх слухань, відразу по суті.

Солошенко довгий час був директором полтавського заводу "Знамя", що виробляв електровакуумні компоненти для радіоелектронної зброї. Після розпаду Радянського Союзу керівництво заводу підтримувало його роботу в основному за рахунок замовлень Росії. У 2010 році Юрій Солошенко вийшов на пенсію.

Солошенка затримали 5 серпня 2014 в Москві, куди він приїхав на запрошення свого давнього російського колеги по роботі в «оборонці» – щоб за винагороду провести тестування якогось устаткування. Передбачається, що московський знайомий спеціально "виманив" екс-директора полтавського заводу до Москви і передав його ФСБ.

Весь цей час Солошенко перебував в СІЗО «Лефортово».

Подробиці справи закриті, оскільки вона має гриф секретно. За даними правозахисників, в кримінальній справі Солошенко говориться, що він планував вивезти з Росії на територію України якусь новітню зброю "на вантажівці". Українець провину не визнає і каже, що у нього був зворотний квиток на поїзд в той же день, коли він приїхав до Москви.

Нагадаємо, що четверо українців вже отримали вироки в Росії. Олегу Сенцову дали 20 років в'язниці, Олександру Кольченко – 10 років, Геннадію Афанасьєву і Олексію Чирнію – по сім років. На стадії судового розгляду знаходяться справи проти Станіслава Кліха, Миколи Карпюка, Надії Савченко.

Читайте також – 5 жовтня у Полтаві знову судили Кернеса

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter