Як впливає телевізор на дітей

Родина
Юлія Малицька3 листопада 2014 о 16:102978 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Як впливає телевізор на дітей
Поради для батьків.

Як впливає телевізор на дітейmirvkartinkah.ru

Як часто ви дозволяєте своєму улюбленому синові дивитися телевізор? Чи знаєте ви, що діти, які проводять багато часу біля телевізора, схильні до ожиріння, діабету, та й успішність у них в школі бажає кращого.

Перегляд телевізора дітьми здатний викликати у них:

1. Перезбудження. Згубно впливає телевізор на самих маленьких дітей. Телевізійна програма для маленької дитини є набір звуків і образів. В результаті у дитини обов'язково настане перевтома.

2. Справжнісіньку залежність від телевізора. Особливо цьому сприятиме той факт, що для відвернення уваги малюка ви частенько вмикаєте телевізор. Поки ви займаєтеся своїми справами, дитина піддається ризику прив'язатися до нього.

Вчені встановили, що якщо у вашому будинку постійно працює телевізор, то словниковий запас у ваших дітей буде значно нижче. Постійний перегляд телевізора затримує розвиток мовлення навіть у дітей грудного віку. Саме спілкування з дитиною є основною складовою розвитку мозку дитини. А під час перегляду телевізора дорослі взагалі не спілкуються з дитиною.

Зовсім заборонити телевізор не варто. Але кожному віку - своє телевізійний час.

1. Вік дитини від народження до 2-х років

За статистикою, чим молодша дитина, тим більше часу проводить з ним мати біля телевізора. Приглушений звук телевізора заколисує малюка у перші тижні життя. 2-х місячна дитина вже здатна повертати голову до екрану. У віці 6-18 місяців дитина ще не здатна довго утримувати свою увагу. Але у дитини проявляється дивовижна здатність до наслідування. Дитина навіть здатний навчитися користуватися іграшкою, яку він побачив добу тому по телевізору. Тут можна говорити про позитивний досвід від перегляду телевізора. Однак спостерігаючи за подіями на екрані, дитина в першу чергу переживає емоційно. І не варто думати, що сюжет не чинить на дитину ніякого впливу. Психологи вважають, що рівень сприйняття дитиною інформації в цьому віці дуже високий. У цьому віці з дитиною треба багато розмовляти, показувати картинки, включати хорошу музику. Цим батьки створюють середовище для розвитку здібностей малюка. Постарайтеся не використовувати телевізор як звуковий фон. Вам краще відмовитися від перегляду улюбленої телепередачі під час годування дитини.

2. Вік малюка 2-3 роки

Нервова система і мозок в такому віці ще не зовсім підготовлений до перегляду телевізора. Зазвичай в період до трьох років йде повним ходом розвиток пам'яті, мови, інтелекту, уваги. ТБ впливає на психічне перезбудження в результаті швидкої зміни картинок. Як наслідок - поганий сон, капризи. Таким малюкам краще взагалі виключити перегляд телевізора. Така додаткове навантаження на мозок здатна загальмувати психічні функції. Можливість сформованій мозку обмежена. Негативно впливає на дітей фільм жахів, фільм про війну, насильство і т. д. Якщо ваша дитина злякаkfcz побаченого фільму, то без вашої участі і допомоги йому не впоратися. Будьте уважні до своєї дитини. ТБ впливає не тільки на моральне виховання, а й надає шкоди психічному здоров'ю. Нескінченний потік інформації не дозволяє все осмислити. Разом зі зняттям цензури на екрани ринули американські мультики, причому вельми сумнівної якості. А зміст казок часом не відповідає авторському варіанту. Висновок один: захистіть незміцнілі душі ваших дітей.

3. Вік малюка 3-6 років

У цьому віці можна дозволити дивитися телевізор. Малюк пізнає світ через екран телевізора. Але при цьому спілкування і мова будуть зведені до мінімуму. Слідкуйте, щоб у дитини не виникла залежність від телевізора. У віці 3-6 років має розвиватися творче мислення. Проте телебачення не сприяє його розвитку. Передачі для дітей цього віку повинні відповідати її віку. Корисно дивитися мультики або дитячі передачі разом з дітьми. Є привід обговорити, поділитися враженнями. Діти будуть вам тільки вдячні. Обмежте час перегляду двома мультфільмами в день. Час на перегляд телевізійних передач не повинно бути більше 1 години на день.

4. Вік дитини 7-11 років

Цей вік дуже небезпечний при неконтрольованому перегляді телевізора. Шкільна програма досить складна. А якщо дитина багато часу проводить перед телевізором, то можуть у нього виникнути проблеми в школі. Потрібно боротися з пристрастю дитини до телеекрану. А для цього варто приділити увагу до вільного часу дитини.

Щоб телевізор на дітей згубно не впливав - дотримуйтесь наших порад:

1. Визначте, які телепрограми ви дозволяєте дивитися дітям, складіть план сімейних переглядів.

2. Відповідно до досліджень, якщо телевізор стоїть в центрі кімнати, то у дитини частіше виникне бажання дивитися телевізор. Поставте його так, що б він якомога менше привертав увагу вашої дитини.

3. Забороніть дитині дивитися телевізор під час їжі.

4. Знайдіть для дитини цікаві заняття. Можна спільно помалювати, почитати, пограти в настільні ігри, і т. д. Дістаньте старі іграшки. Все нове - це добре забуте старе. На деякий час дитина знайде для себе заняття. Діти зазвичай люблять співати. Співайте разом з дітьми. Це розвине не тільки слух, але і мовні навики.

5. Малюки люблять допомагати мамі: мити посуд, прибирати в кімнаті, і т. д.Не бійтеся довіряти малюкові віник і ганчірку. Дитина потребує вашої довіри.

Матеріали з сайту vigadgets.ru

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter