Як вберегти дитину від застуди

Родина
Юлія Малицька7 жовтня 2014 о 10:531735 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Як вберегти дитину від застуди
Дітям потрібно хворіти і отримувати від кашлю та застуди імунітет!

Як вберегти дитину від застудиintranet.tdmu.edu.ua

Оригінальні рецепти дитячого здоров'я дає професор Володимир Таточенко

Перші холоди - перші застуди у дітей. Тільки підлікувалися, перший день в садочку чи школі, дивись - знову нежить і кашель. Ось в таких-то клопотах і зима непомітно проходить ... Невже застуда і кашель - незмінні супутники прохолодних днів?

«Дитячий кашель в половині випадків - на совісті батьків», - стверджують прогресивні лікарі. Ось кілька цінних порад від Володимира Таточенко, професора Наукового центру здоров'я дітей РАМН.

Про профілактику з аптеки: ні оксолінова мазь, якою жалісливі матусі так люблять вимазати дитині ніс, ні будь-які інші профілактичні засоби від застуди та кашлю не врятують! Здорову дитину напихати хімією - тільки шкодити.

Чи можна від кашлю сховатися?

На жаль, ні. Кашель в хованки не грає ... І прагнення закрити дитину в будинку, максимально відгородити її від потенційно небезпечного суспільства - нелогічно! Концентрація хвороботворних організмів на свіжому повітрі апріорі менше, ніж в будь-якому замкненому просторі. Всі на вулицю!

ГРВІ, ГРЗ та їх вірні супутники - кашель і застуда бояться води. Мийте руки якомога частіше! Дитина сотні разів за день потре ручками очі, залізе в ніс і рот. Якщо мити руки кожні півгодини - ризик підхопити інфекцію зведеться до мінімуму.

В будинку не повинно бути занадто тепло і сухо. Коли слизова носоглотки пересихає, опірність хворобам знижується. Оптимальна температура в квартирі вдень - +21 ... + 22 ° С, вночі - +17 ... + 18 ° С. Відкрита кватирка взимку і влітку - обов'язково! Пухові ковдри, що забезпечують парниковий ефект - дуже небажані.

У міжсезоння не ходіть в кіно! Поки дитина ходить у свою групу в дитячому садку або в свій клас в школі, вона практично не хворіє, бо звикає до тих мікробів, які циркулюють в колективі. Коли колективи змішуються, діти заражаються і ось він, «довгоочікуваний» кашель!

Одяглася сама? Одягни тепер дитину, але «гірше». Тобто дай їй на одну одежину менше, ніж собі. Чому? Тому що на прогулянці ти будеш стояти, поки малюк намотує круги на гірках-каруселях або рухатися приблизно в три рази менше, поки він просто бігає навколо тебе.

На вулиці +5 ... + 10 ° С? Дай дитині майку, сорочку і куртку. Стане ближче до 0 ° С - дістаньте куртку потепліше. Цієї одежинки достатньо.

Колготки під штанами (якщо немає морозу) - зайві. Досить шкарпеток.

Шапку треба надягати взимку, у вересні можна обійтися і без неї, але під дощем обов'язково ходити в кепці. Голову взагалі гріти не потрібно. Більшість думають, що якщо ходити без шапки, то захворієш на менінгіт. Це повна дурниця! Менінгіт викликає мікроб, а не переохолодження.

Увага - ноги! Ноги не повинні бути мокрими. Це - аксіома.

Тому в дощ, сиру погоду краще надягати гумові чоботи. Але й мерзнути теж не можна. Якщо дитина скаржиться на холод, одягніть його тепліше.

Що робити, якщо почали хворіти?

Не хапатися за пігулки - від 95% збудників ефективних ліків сьогодні взагалі немає. Такий висновок зробили експерти ВООЗ, протестувавши засоби від застуди.

Не глушити підвищену температуру сильним жарознижуючим. Її треба збивати при 39-39,5 °. І не прагніть опустити до 36,6 °. Впала до 38 ° - добре. Без підвищеної температури імунна система не виробить хорошої відповіді, і дитина буде хворіти від одного і того ж вірусу кілька разів.

Якщо симптоми наростають, викличте лікаря. Але взагалі-то боятися застуду не треба. Дітям потрібно хворіти і отримувати від кашлю та застуди імунітет!

Матеріали із сайта lady.tochka.net

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter