Від комп’ютерних курсів до навчання за кордоном: у Полтаві – освітній ярмарок

Ритм життя
Ольга Матвієнко4 жовтня 2014 о 15:422404 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Від комп’ютерних курсів до навчання за кордоном: у Полтаві – освітній ярмарок
​Де можна здобути освіту, підвищити кваліфікацію, як виїхати навчатися за кордон або вивчити іноземну мову, розповідали на освітньому ярмарку в центрі Полтави.

Від комп’ютерних курсів до навчання за кордоном: у Полтаві – освітній ярмарок У Полтаві влаштували освітній ярмарок. Фото Ольги Матвієнко

Уже другий в місті ярмарок освітніх послуг організувала благодійна організація «Світло надії». Якщо минулого року розповідали про освіту для дорослих, то цього разу було багато цікавого і для молоді.

– Наша мета – стимулювати людей до навчання протягом усього життя. Відійти від тези, що навчання – це виключно університет, лекції та підручники. Для нас – це і гурткова робота, і підвищення кваліфікації, хобі-класи, здобуття нових навичок, оволодіння певними техніками, мовами і все те, що сприяє всебічному розвитку людини, а отже – розвитку суспільства, – зазначила Крістіна Криженко, представник БО «Світло надії».

Сама організація «Світло надії» не тільки ініціювала ярмарок, а й представила тут власний освітній проект – навчально-виробничий центр для колишніх в’язнів. У центрі в рамках реабілітації звільнені із закладів пенітенціарної системи надають можливість пройти курси підвищення кваліфікації за напрямом «Зварювальна справа», «Столярна справа», «Швейна справа». Організація також допомагає і з працевлаштуванням для таких категорій населення.

Для молоді в одному із ярмаркових наметів розповідали про можливості навчання за кордоном. Як отримати освіту в Польщі знають організатори проекту «Освіта без кордонів».

– Основна особливість нашого проекту у тому, що самв ступ до польських навчальних закладів відбувається в Україні. Не потрібно їхати до Польщі, аби подати документи. У цьому також допомагаємо ми, – розповів Ян Малюжко, менеджер проекту. – Протягом першого навчального року ми також надаємо підтримку усім студентам, які виїхали на навчання. Проект успішно діє вже шість років.

Читайте також: За парту після 30, або Чи варто полтавцям знову вчитися, щоб знайти роботу

У рамках проекту майбутні абітурієнти можуть пройти курс польської мови, яка знадобиться при вступі до вишів. За словами Яна Малюжка, найбільше цікавляться проектом учні старших класів, студенти. Але проект розрахований на всіх бажаючих від 18 років. Полтавці можуть їхати як здобувати першу освіту, так і підвищувати кваліфікацію. Щороку близько 60 полтавців їдуть навчатися до Польщі.

Для полтавців віком від 45 років Полтавський обласний центр зайнятості представив програму навчання за безкоштовними ваучерами. Ця програма за підтримки держави розрахована на отримання другої вищої освіти людей старшого віку, які з певних причин втратили роботу і не є конкурентоспроможними на ринку праці.

Для людей похилого віку актуальним є навчання роботи з комп’ютером. Такий клас відкрили в Полтавській обласній бібліотеці імені І. П. Котляревського. У «Відділі літератури іноземними мовами» людина або самостійно проходить курс із 80 уроків, або отримує 40-годинний курс комп’ютерної грамотності зі спеціалістом. Найбільше такі курси цікавлять пенсіонерів, які вчаться працювати із комп’ютером та Інтернетом.

Під відкритим небом розповідали про найрізноманітніші можливості у здобутті професії чи перекваліфікації: курси з ораторського мистецтва, англійської мови, фотографії тощо. Наприклад, івент-агенція Drive of Life пропонує навчання за напрямами «Візаж», «Фотосправа», «Модельна ». Тут же проводили майстер класи із рукоділля.

Підтримку в організації ярмарку надало «Представництво німецької неурядової організації Німецьке об’єднання народних університетів». Такі представництва відкриті у Полтаві, Києві та двох містах Львівської області.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter