За досвідом з децентралізації на Полтавщину приїхали луганчани

Суспільство
Ольга Правденко25 липня 2016 о 14:089971 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 За досвідом з децентралізації на Полтавщину приїхали луганчани
Вивчити позитивний досвід в об’єднаних територіальних громадах Полтавщини, з такою метою приїхали луганчани.

За досвідом з децентралізації на Полтавщину приїхали луганчаниДелегація з Луганської області біля пам'ятника Івану Мазепі

Зустріч-дискусія на тему «Змінимо країну разом! Децентралізація:
нові можливості», відбулася сьогодні, 25 липня, в Полтавській облдержадміністрації. Не просто поговорити про децентралізацію, а поспілкуватися з головами ОТГ про нові можливості та поточні проблеми, побачити зміни після об’єднання на власні очі – така мета делегації з Луганщини. Тож мета зустрічі – вивчити позитивний досвід та успішні напрацювання Полтавської області з децентралізації в Україні, а також – дискусія щодо нових можливостей громад, розвитку сільських територій, співпраці з інвесторами, налагодження системи якісної освіти у громадах тощо. Серед учасників заходу – голови ОТГ, представники Полтавської ОДА, директор Інституту розвитку територій, експерт швейцарсько-українського проекту DESPRO Юрій Ганущак. Модератором заходу стала експерт з децентралізації, консультант з організаційних питань Полтавського регіонального відділення Асоціації міст України Ірина Дудка.

– Тут присутні представники всіх населених пунктів нашої області, в яких, згідно перспективного плану, мають бути створені ОТГ – 23. Тож є багато питань щодо спроможності та наявної інфраструктури потенційних громад. Тому народилася така ідея у голови Луганської військово-цивільної адміністрації Юрія Гарбуза ініціювати захід, мета якого – об’єднати представників місцевого самоврядування і райдержадміністрацій для поїздки Україною, щоб подивитися на життя в ОТГ, отримати відповіді на запитання та рухатися в цьому напрямку далі, – розповів Роман Косинський, заступник голови з питань децентралізації Луганської ОДА.

За досвідом з децентралізації на Полтавщину приїхали луганчаниЛуганчанам провели екскурсію містом

Читайте також: В Україні стартує децентралізаційний марафон

Полтава – це старт. Далі луганчани поїдуть на Вінниччину, Тернопільщину, Хмельниччину, Львівщину. І завершать свою поїздку підсумковим форумом на Закарпатті.

Основна мета – відвідати безпосередньо об’єднані громади. Зокрема на Полтавщині поїдуть в гості у Білоцерківську ОТГ.

У Луганській області створено 2 ОТГ – Білокуракинська і Новопсковська. Про успіхи Білокуракинської ОТГ, яка об’єднала сім сільських рад, а це 11 тисяч населення, розповів заступник Білокуракинського селищного голови Дмитро Шуть:

– Після створення ОТГ, ми навели санітарні порядки, перекрили дахи в клубах, зробили поточний ремонт, замовили документацію на ремонт доріг та водогонів. Зріс і бюджет ОТГ, нині річний бюджет в межах 12 мільйонів гривень, це без субвенцій. Додатково ще отримуємо 17 мільйонів гривень державної субвенції.

За досвідом з децентралізації на Полтавщину приїхали луганчаниПід час зустрічі-дискусії

– Ще минулого року на сесії обласної ради депутатський корпус затвердив, що в області має бути 60 територіальних громад. Минулого року створили 12 територіальних громад, дві – у цьому році, ще 9 – плануємо до кінця 2016, – розповів Андрій Пісоцький, перший заступник голови Полтавської ОДА.

Про перші результати децентралізації розповіли голови Шишацької та Омельницької ОТГ.

Олександр Іванович Тутка, голова Шишацької ОТГ.

– 13 серпня буде рік, як прийняте рішення Кабміном про створення Шишацької об’єднаної територіальної громади. На мою думку – це ключова реформа в нашій державі. Шишацька ОТГ об’єднує сьогодні 11 сільських та 1 селищну ради. Про те, що реформа на часі свідчать вибори старост, які відбулися учора 24 липня і 90% сільських голів, які виконували обов’язки старост, мешканці нині обрали старостами. Зріс і бюджет ОТГ, до об’єднання бюджет сільських рад був близько 70 мільйонів гривень. Сьогодні зведений бюджет – майже 100 мільйонів гривень, – розпоів Олександр Тутка.

Олександр Іванович зазначає, що нині необхідно зробити проектно-кошторисну документацію, розробити план соціально-економічного розвитку. Сьогодні в ОТГ знаходиться в розробці близько 90 проектно-кошторисної документації.

Втім вже є і перші позитивні результати децентралізації.

– До об’єднання ми не могли провести інвентаризацію і забезпечити людей питною водою. Це ключове питання. Проблема полягала в тому, що сільська рада, а тим більше невелика, не є торгуючою організацією і не може надавати послуги з подачі води і тим більше брати кошти, бо вона не прибуткова організація. Сьогодні створено комунальне підприємство на баланс якого і віддаються свердловини і водопроводи. Виділені кошти, щоб впорядкувати ці об’єкти і надавати людям воду на належному європейському рівні, – підкреслив Шишацький селищний голова.

За досвідом з децентралізації на Полтавщину приїхали луганчаниУчасники заходу

Олександра Шереметьєва Омельницький сільський голова, вважає що нині настав час не для роздумів, а для конкретних дій. Досить їздити переймати досвід і обдумувати варто об’єднуватися чи ні. Якщо громади не хочуть бігти за потягом, необхідно вже зараз взяти кермо у свої руки.

– Найголовніше, що в нас є можливість освоювати кошти, які дала нам держава. Ці гроші – можливість вирішити проблеми в плані інфраструктури села. У нас готові 12 проектів, які передбачають: реконструкцію амбулаторії загальної практики в Омельнику, ремонт даху в ДНЗ «Казка», капітальний ремонт дитячого садка «Веснянка» у Демидівці. Ремонт ФАПу у Запсіллі, дороги в Рокитному, в Омельнику змінюємо вікна в школі, плануємо придбати автобус. Для модернізації освітнього простору купили 12 інтерактивних дощок для 1-4 класів у школах і для 4 ДНЗ. Робимо дах у сільському будинку культури в Демидівці і поточний ремонт клубу у селі Запсілля. Для людей це важливі питання. Коли ми говоримо про покращення якості надання медичних послуг, це не означає, що головне відремонтувати ФАП чи амбулаторію. Основне – це проконтролювати використання коштів, які виділяють на перший та другий рівень надання медичної допомоги.

До теми: Об’єднані громади України готові реалізувати проекти з розбудови інфраструктури

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter