З нового року відпустки українців будуть 28 днів – головні нововведення Трудового кодексу

Суспільство
Ольга Правденко16 листопада 2015 о 10:303269 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 З нового року відпустки українців будуть 28 днів – головні нововведення Трудового кодексу
Роботодавцям дозволять встановлювати камери на роботі, а працівників зможуть звільнити за розголошення службової таємниці та недостатню кваліфікацію.

З нового року відпустки українців будуть 28 днівНині українці продовжують жити за Трудовим кодексом 1971 року. Фото з сайту fakty.ictv.ua

Верховна Рада проголосувала у першому читанні новий проект Трудового кодексу. Після першого читання законопроект відправлять на експертизу в Міжнародну організацію праці. Висновки цієї експертизи врахують при підготовці документа до другого читання, – повідомляють «Вікна».

Новий Трудовий кодекс може набути чинності вже з 1 січня 2016 року.


Дев’ять головних змін у кодексі


1. При прийомі на роботу обов’язковим стане укладення письмового трудового договору між роботодавцем і співробітником. Зараз це відбувається за згодою обох сторін.

2. Вагітні жінки не відбуватимуть іспитовий строк при прийомі на роботу.

3. Причиною звільнення співробітника може стати розголошення службової таємниці, грубе порушення правил техніки безпеки, недостатня кваліфікація. Зараз начальник може звільнити співробітника лише за пияцтво, прогули і злодійство.

4. Трудовий тиждень не буде перевищувати 40 робочих годин, а при шкідливих умовах виробництва – 36 годин. При письмовій згоді співробітника кількість годин може бути збільшено до 44. У цьому випадку за кожну годину понаднормової роботи співробітнику будуть платити в три рази більше. Зараз понаднормовий тариф – у два рази вище звичайного. При необхідності працювати з 22:00 до 6:00 оплата робочого часу зросте на 30% (зараз – на 20%).

5. Вводиться поняття гнучкого графіка і можливості роботи на дому. Іншими словами, відпрацьований час буде фіксуватися, але основним критерієм при таких умовах стане якісне виконання роботи в строк.

6. Чоловіки і жінки з рівним досвідом роботи і аналогічними обов’язками отримуватимуть однакові зарплати. Зараз це питання не регламентується.

7. Керівникам дозволять стежити за співробітниками за допомогою відеокамер. При цьому працівники повинні бути попереджені про це, а камери забороняється встановлювати в приміщеннях, де відеоспостереження може принизити гідність людини. Наприклад, у вбиральні. Зараз можливість відеоспостереження не прописана в Трудовому кодексі.

8. Щорічна відпустка збільшать з 24 до 28 днів. Обідня перерва теж буде регламентованою – не менше 30 хвилин, але не більше двох годин. У новому проекті прописано, що працівник має право на короткі перерви протягом дня.

9. Розмір вихідної допомоги працівника у разі скорочення буде збільшений. Сума залежить від стажу співробітника.

Читайте також: в Україні хочуть скасувати трудові книжки.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter