Юні спелеологи Полтавщини зробили нові відкриття у найбільшій печері Європи

Суспільство
Надія Труш20 січня 2016 о 16:17802 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Юні спелеологи Полтавщини зробили нові відкриття у найбільшій печері Європи
Досліджували печеру у Тернопільській області.

Юні спелеологи Полтавщини зробили нові відкриття у найбільшій печері ЄвропиЮні спелеологи Полтавщини зробили нові відкриття у найбільшій печері Європи. Фото adm-pl.gov.ua

З 1 по 12 січня вихованці гуртків «Спелеологія» Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді здійснили спортивний похід ІІ категорії складності до печери Оптимістичної, розташованої поблизу села Королівка Борщівського району Тернопільської області. Про це йдеться на сайті Полтавської облдержадміністрації.

Ця печера найбільша не лише в Україні, а й у Європі. Протяжність її досліджених ходів сягає більше 240 кілометрів.

Щороку спелеологи відкривають нові шляхи печери за допомогою розкопок та розширення ходів її сполучення. Полтавські ж вихованці закартували до 300 підземних метрів нових ходів та відкритий прохід у ще недосліджену частину Оптимістичної.

Вихованці Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді отримали право назвати один з районів печери «Сніжним». Необхідно зазначити, що на карті печери також є зал під назвою «Полтава».

Довідково: Спелеологія – наука, яка займається вивченням печер, включаючи їх виникнення, розвиток, форми, породи та мінерали печерного походження, склад та міграцію підземних вод, мікроклімат, органічний світ в минулому та в сьогоденні, а також залишки давньої матеріальної культури.

До теми: Книгу-бестселер про Полтавську битву очима шведів перевидадуть в Україні

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter