Вода в Полтаві подорожчає

Суспільство
Ольга Правденко2 лютого 2016 о 18:151570 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Вода в Полтаві подорожчає
«Полтававодоканал» хоче підвищити ціни на водопостачання і водовідведення на 35 %.

Вода в Полтаві подорожчаєвода для полтавців стане дорожчою. Фото з сайту vlasti.net

У цей тариф закладена й вартість на повірку та ремонт лічильників.

Нині за централізоване водопостачання полтавці платять 4.87 грн (за кубометр) та 3.90 грн за водовідведення (ПДВ 20 % нараховується окремо до тарифу та витрат, прим. авт.). Утім на підприємстві переконані, що працюють у збиток. Тому в НКРЕ (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики) «Полтававодоканал подав нові розрахунки. За ними постачання води має коштувати 5.43 грн, а водовідведення – 3.90 грн. Разом з ПДВ (20%) – це приблизно коштуватиме 14,58 грн.

– Очікується підвищення на 35 -38%, це лише наші наміри, думаю, що регулятор національної комісії, знизить цей відсоток або збільшить, якщо ми чогось не врахували, – говорить Валентина Чирничко, головний економіст КП «Полтававодоканал». – У тариф закладено вартість ремонту і повірки лічильників – 30 коп.

Примітно, що платити за це змушені будуть і ті, в кого установлені лічильники, і ті в кого їх немає, бо так написано в законі. Приблизно, 10-15% лічильників не проходять повірку.

Обговорити питання підвищення тарифу та економічний стан підприємства зібралися сьогодні на засіданні круглого столу працівники водоканалу, громадськість, журналісти. Прийшли й деякі депутати обласної та міської рад.

– З часу дії тарифів, які встановлювалися ще 1 серпня 2014 року, вже пройшло півтора року. Всі складові собівартості надання послуг зросли. Наприклад, електроенергія – на 40%, а це головна складова у тарифі на водопостачання і водовідведення. Паливо – на 22%, газ природній – на 45% інші складові тарифу виросли на 70%. Тому в таких умовах не можливо надавати послугу за старими тарифами, – переконує Олег Кретович, директор підприємства. – На момент становлення тарифів, вони вже були збиткові, бо розраховувалися по цінах 2013 року. 49 мільйонів гривень через це не доотримало підприємство.

Кретович переконує, що більшість підприємств цього року коригували свої тарифи через зростання вартості електроенергії. Приблизно 85% підприємств водоканалу вже підвищували тариф. «Полтававодоканл» нині, за словами директора, працює у збиток.

Не один раз під час засідання круглого столу виникало питання адекватної співпраці підприємства із місцевим самоврядуванням. Тому на завершення учасники прийняли проект звернення до полтавського міського голови, в якому просять на найближчу сесію винести важливі питання щодо допомоги «Полтававодоканалу».

До теми: Нові правили повірки та ремонту лічильників – хто відповідальний та як бути споживачеві

˜

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter