В Україні запровадили першу електронну ліцензію

Суспільство
Ольга Правденко7 липня 2016 о 12:23593 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 В Україні запровадили першу електронну ліцензію
Запроваджено першу в Україні електронну ліцензію – ліцензія на провадження господарської діяльності з будівництва.

В Україні запроваджено першу електронну ліцензіюТепер не потрібно нести стос паперів, щоб отримати ліцензію. Фото з сайту osvita.ua

6 липня державна архітектурно-будівельна інспекція та державне агентство з питань електронного урядування презентували чергові електронні послуги у будівельній сфері – подача документів для отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів IV і V категорій складності та внесення змін до переліку видів робіт провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів IV і V, – повідомляють на сайті Асоціації міст України.

Досі подати документи на отримання ліцензії можна було лише у паперовій формі до Державної архітектурно-будівельної інспекції у Києві особисто або поштою. Близько 70% людей подавали документи/забирали результат особисто, долаючи значні відстані та витрачаючи додаткові ресурси.

До теми: АМУ закликала Верховну Раду передати об’єднаним громадам надходження за адмінпослуги

Відтепер пропонується принципово новий рівень якості обслуговування бізнесу. Суб’єкти господарювання можуть подати такі документи у будь-який зручний час 24 години 7 днів на тиждень через мережу Інтернет, витративши на це не більше декількох хвилин.

Подання документів для отримання ліцензії та внесення змін до переліку робіт здійснюється через електронну систему e-dabi.gov.ua, а також на єдиному державному порталі адміністративних послуг poslugy.gov.ua. Електронна форма документів з автоматичною перевіркою та підказками значно мінімізує ризик допущення помилок при її заповненні.

Завдяки автоматизації пришвидшується процес розгляду документів від суб’єктів звернення та ухвалення відповідного рішення. Такі нововведення дозволять заощадити час, фінансові ресурси та унеможливлять будь-які корупційні ризики.

Здобувачу ліцензії автоматично буде направлятися інформація щодо етапів розгляду його документів. Також, можливо, перевірити факт видачі ліцензії, переглянувши запис у єдиному реєстрі через мережу Інтернет.

Пілотний проект як складову кампанії із запровадження електронного урядування в Україні реалізовано за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

Нагадаємо, записатися на прийом до керівництва Полтавської ОДА можна також через електронну систему послуг iGov

Таким чином, на сьогодні громадянам та бізнесу доступно вже п’ять електронних послуг у будівельній сфері. Нагадаємо, що у 2015 році запроваджено реєстрацію повідомлень та декларацій про початок підготовчих робіт та про початок будівельних робіт он-лайн.

До кінця 2016 року планується запровадити ще одну електронну послугу у сфері будівництва: «Реєстрація декларації про готовність об’єкта до експлуатації».

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter