В Україні запрацював проект, що лобіює жінок у політиці

Суспільство
Надія Труш23 серпня 2016 о 08:02391 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 В Україні запрацював проект, що лобіює жінок у політиці
У більшості областей України стартував проект «Побудова політичного українського лобі жінок», утілений Всеукраїнською організацією «Жіночий консорціум України» за підтримки Демократичного Фонду ООН ‒ The United Nations Democracy Fund.

В Україні працює проект, що лобіює жінок у політиціВ Україні працює проект, що лобіює жінок у політиці. Фото icps.com.ua

Проект спрямований на те, аби розбудувати стратегію й тактику збільшення кількості жінок у владі, пише видання povaha.org.ua.

Проект стартував ще у червні круглими столами та обговореннями за участю громадських і політичних діячів. Про те, що заплановано та відбудеться у трьох областях – Волинській, Рівненській та Житомирській, розповіла координаторка, голова ВОГО «Гендерний центр» Оксана Ярош. Політологиня називає основні цільові групи та тривалість проекту:

– У нас є основні цільові групи, з якими ми будемо працювати. Це, по-перше, жінки, що хочуть іти в політику та прагнуть самовдосконалення. У кожній області буде публічний конкурс і буде відібрано 8 жінок, які навчатимуться півтора року на тренінгах. Там розповідатимуть про владу, виборчі процеси. Усього заплановано 5 таких дводенних тренінгів. По-друге, під час висування жінок ми плануємо працювати з політичними партіями. Звісно, що ми будемо їм пояснювати, як змінити свою кадрову політику, щоб вона була більш паритетна. Тому що ситуація нині така: керівництво політичних партій більш чоловіче, а реальні виконавці, тобто офісні працівники – жінки. Таку ситуацію потрібно змінювати. І по-третє, працювати з громадами, щоби вони підтримували ці політичні партії. І щоби голосували за жінок, які здатні фахово виконувати депутатські функції. У планах у нас і соціальна реклама, ролики, прес-конференції. Також будуть політичні клуби. Їх буде шість.

Оксана Ярош додає, що гендерні квоти можна робити в різних виборчих системах. Тому нині для неї та колег і колежанок основне завдання – створення національної мережі «Політичний пул жінок», яка мала б об’єднати громадські організації, політичні партії.

Наразі круглі столи відбулися в багатьох українських містах. У Полтаві подібний проект ще не реалізують.

До теми: У Полтаві чоловіків вчать жити без насилля

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter