Україна повинна споживати власний газ – сказав Ляшко у Полтаві

Суспільство
Надія Труш19 жовтня 2015 о 15:401100 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Україна повинна споживати власний газ – сказав Ляшко у Полтаві
Олег Ляшко переконаний, що в Україні треба скасувати рентну плату за видобуток газу і ліквідувати «Нафтогаз».

Україна повинна споживати власний газ – сказав Ляшко у Полтаві. Фото Надії Труш

У цьому нардеп, який приїхав сьогодні, 19 жовтня, у Полтаву, вбачає можливість знизити тарифи на комунальні послуги.

– Пропонуємо скасувати 70 % рентної плати за видобуток українського газу. Бо сьогодні 70 % рентної плати лягають в основу вартості на житлово-комунальні послуги, внаслідок цього маємо високі тарифи. Скасування рентної плати дасть можливість знизити вартість газу, який іде на потреби ЖКП (житлово-комунальних послуг) .Потрібно прийняти закон, щоб на потреби ЖКГ йшов газ лише українського видобутку. Сьогодні газ в середньому коштує 300 доларів за тисячу кубів, а собівартість видобутку українського газу – 1200 гривень за тисячу кубів. Імпортний же газ направляти на потреби промисловості, а в ЖКГ має використовуватися лише український газ, що дасть можливість як мінімум втричі знизити вартість тарифів. Ще потрібно ліквідувати «Нафтогаз». Це корупційна контора, куди щороку вкидають десятки мільйонів гривень, які розкрадаються. А витрати на утримання «Нафтогазу» практично перекладають на плечі українців. Тому що «Нафтогаз не видобуває газ, підприємство нічого не робить. Чому ми із бюджету маємо витрачати сотні мільярдів гривень на утримання цієї корупційної контори? Між споживачем ЖКП і між видобувником газу не повинно бути посередника. Краще ці кошти направити на підвищення заробітних плат і пенсій, – сказав лідер Радикальної партії.

За словами Ляшка, спеціалісти підрахували: середня вартість опалення квадратного метра житла – 34 гривні.

– Порахуйте, якщо у вас квартира 50 чи 60 квадратних метрів, то приблизно півтори, а то й дві тисячі гривень треба заплатити за одне лише опалення. Я уже не кажу про світло, воду, прибудинкову територію. Яка людина має можливість платити такі тарифи, коли переважна більшість бюджетників отримує не більше 2, 5 тисяч гривень, – сказав Ляшко. – Тому потрібно збільшити обсяг газу, який йде по пільговій ціні із 200 до 400 кубометрів на сім’ю. Це дасть можливість знизити вартість житлово-комунальних послуг і навести лад в Україні. Бо і собачу будку за 200 кубів газу не обігрієш.

До теми: Про прозорість та мутну водичку в полтавських газових потоках

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter