У Полтаві відзначили 125-річчя від дня народження Євгена Коновальця

Суспільство
Надія Труш15 червня 2016 о 14:12592 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Полтаві відзначили 125-річчя від дня народження Євгена Коновальця
Спочатку активісти планували провести кілька заходів під відкритим небом, але через дощ все відбувалося у приміщенні.

У Полтаві відзначили 125-річчя від дня народження Євгена КоновальцяУ Полтаві відзначили 125-річчя від дня народження Євгена Коновальця. Фото з соцмережі

Активісти Полтавського осередку ВГО «Сокіл» та «свободівці» організували пізнавальну лекцію з фаховими істориками, говорили про внесок Євгена Коновальця, одного з ідеологів українського націоналізму в історію нашої держави.

Після цього переглядали документальні фільми про життя і діяльність голови Проводу українських націоналістів. Спочатку все це планувалося провести на площі біля музичного училища імені Миколи Лисенка, щоб про захід дізналося більше полтавців.

Однак через несприятливі погодні умови вшановувати довелося проводити у приміщенні, в офісі місцевого осередку ВО «Свобода».

У Полтаві відзначили 125-річчя від дня народження Євгена Коновальця

Організатори – Полтавська міська організація ВО «Свобода» і Полтавський осередок ВГО «Сокіл».

У Полтаві відзначили 125-річчя від дня народження Євгена Коновальця

Довідково: Євген Коновалець – перший голова ОУН (з 1929), один із ідеологів українського націоналізму. Народився 14 червня 1891 року на Львівщині, помер 23 травня 1938 у Нідерландах. Протягом 1920-х років відбулося декілька замахів на Євгена Коновальця. Їх намагалися здійснити різні агенти радянських спецслужб. 1933-го розпочалася реалізація останньої операції з убивства Провідника під кодовою назвою «Ставка», яку розробляли у Москві під особистим наглядом Йосипа Сталіна. Вбив Коновальця Павло Судоплатов (пізніше – керівник розвідувально-диверсійного управління НКВС СРСР, генерал КДБ). Він зумів увійти в довіру до Коновальця. 23 травня 1938 року Судоплатов передав у Роттердамі в кафе готелі «Атланта» вибухівку, замасковану під коробку цукерок з українським орнаментом як подарунок «від друзів». Після того як націоналіст перевернув коробку у горизонтальне положення, вона вибухнула.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter