У Полтаві відома дослідниця розповіла про дошлюбну ночівлю молоді в XIX столітті

Суспільство
Ольга Правденко20 лютого 2015 о 18:451585 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Полтаві відома дослідниця розповіла про дошлюбну ночівлю молоді в XIX столітті
Якою була дошлюбна ночівля молоді та чи справді українська дівчина в позаминулому столітті мала виходити заміж цнотливою розповіли сьогодні в Полтаві.

У Полтаві відома дослідниця розповіла про дошлюбну ночівлю молоді в XIX століттіМарія Маєрчик

У Полтавський національний педагогічний університет приїжджала відома дослідниця історії культури і ґендерної проблематики, кандидат історичних наук Марія Маєрчик.

Дослідниця провела лекцію на тему «Винайдення сексуальності, етнографічне значення та дошлюбні спільні ночівлі молоді ( ХІХ-ХХ століття)». Цю тему Марія Маєрчик досліджує з 2001 року. Почалося все з її поїздки на Полтавщину, коли вона разом з товаришкою об’їздила з десяток сіл з експедицією. Дослідниця говорила з респондентами, які брали участь у вечорницях. Там і почула фразу від старої жінки: «Хороша дівчина з хлопцями спить».

Марія Маєрчик розповіла про традицію спільного дошлюбного спання між молодими людьми на вечорницях та поза ними ( в теплу пору року), про те, що насправді робили молоді люди, коли разом спали та про обов’язковість збереження цноти до шлюбу.

Детальніше про це читайте на нашому сайті згодом та шукайте в найближчих номерах газети «Коло»

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter