У Полтаві відкрили пам’ятний знак з нагоди 150 річчя Полтавського товариства сільського господарства (фото)

Суспільство
Андрій Іванов29 вересня 2015 о 13:451831 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Полтаві відкрили пам’ятний знак з нагоди 150 річчя Полтавського товариства сільського господарства (фото)
150 років тому заснували товариство, яке заклало потужний фундамент і потенціал аграрної науки.

У Полтаві відкрили пам ятний знак з нагоди 150 річчя Полтавського товариства сільського господарства (фото)150 років тому заснували товариство, яке заклало потужний фундамент і потенціал аграрної науки. Фото Андрія Іванова.

Пам’ятний знак відкрили на території Полтавської державної аграрної академії.

– Це історична подія для аграріїв Полтавщини та України, – говорить Валентина Аранчій, ректор ПДАА. – 150 років тому, саме в Полтаві, створили перше в Україні товариство сільського господарства. Завдяки товариству заснували технікум сільськогосподарський, який сьогодні відзначає 120 років. А потім сформували і вищу школу – Полтавський сільськогосподарський інститут, який відзначає 95 років з дня заснування.

Урочистості розпочалися ще вчора, 28 вересня, і продовжилися сьогодні. Окрім відкриття пам’ятного знаку заплановані також урочистості в Полтавському обласному театрі. До Полтави з’їхалися найвідоміші випускники вишу, науковці та київські аграрії.

– Ми вшановуємо пам’ять окремого творчого об’єднання, – розповів Віктор Вергунов, член-кореспондент НААН. – Воно було створено на принципах науковості, освіченості людей, які зібралися заради майбутнього Полтавщини. Важко навіть уявити, що ці люди зробили. Це товариство було найвпливовішим у всій царській Росії. Його діяльність трохи призабули з політичних причин, а зараз, що приємно, пригадують.

В урочистостях також взяли участь і представники обласної влади. Вони, зокрема, нагороджували почесними відзнаками працівників ПДАА.

Читайте також: У школах Полтави продовжують давати платні уроки доброти й патріотизму

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter