У Полтаві відбулася презентація книги молодого письменника Германа Майєра

Суспільство
21 березня 2016 о 17:39692 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Полтаві відбулася презентація книги молодого письменника Германа Майєра
Поет відвідав Полтаву в рамках туру на підтримку збірки віршів, есе і малої прози «Дорога в многоточие».

У Полтаві відбулася презентація книги молодого письменника Германа Майєра. Фото Софії Руденко

Автор каже, що крім цього – це ще й кілька років життя зі світлим і темним/хорошим і поганим. До збірки увійшли одні з кращих, на погляд Германа, його робіт за три роки , які «...проніс їх крізь роки і не поміняв свою думку про них і про те , що в них сказано» .

Збірник розділений, як і вся творчість письменника, на три частини : Ерос, Гіпнос і Танатос . Пояснює це тим, що «ближче всього до людини три речі: сон, саморуйнування і мова. Дар мови божественний, ним користуються практично всі люди щодня, але більшість з них мало замислюється над цим. Для зручності я виділив декілька видів натхнення, які багато в чому схожі. Оскільки я вважаю, що натхнення – єднальна нитка між повсякденним, людським і чимось більшим, то назвав ці типи іменами богів: Ероса, Танатоса і Гіпноса» .

Перша частина має назву «Ерос». У давньогрецькій міфології Ерос – це бог кохання, уособлення любовного потягу. Гесіод пише, що Ерос належить до найстаршого покоління богів. Він панує як над природою, так і над світом людей і богів, керуючи їхніми серцями й волею. Його вважали за благодійного бога весни, який запліднює землю і творить нове життя. Крім того, Ерос як бог кохання й дружби користувався шаною в гімнасіях, де його статуї ставили поряд із зображеннями Гермеса й Геракла.

Автор теж багато в чому йому зобов’язаний, так як без його впливу не почав би писати. «Те, що в моєму житті було більше ненависті, ніж кохання – збіг обставин, часто не залежних від мене, але було багато речей гідних того, щоб сказати про них вголос » .

Друга частина «Гіпнос» присвячена богу сну. Гіпнос – персоніфікація сну. За Гесіодом, він живе на краю світу, і на нього ніколи не споглядає сонце. Саме за іменем цього грецького бога отримало свою назву явище гіпнозу. Для поета він постає « старим бібліотекарем, з яким краще бути в гарних стосунках, так як його знання про наші власні бувають дуже корисні... Гіпнос точно копіює саму людину, так як є відображенням його думок… » .

Остання частина «Танатос» містить найбільшу кількість віршів у збірнику. Танатос – у давньогрецькій міфології уособлення смерті, брат-близнюк бога сну Гіпноса. Його зображували юнаком з чорними крилами, з мечем та погаслим смолоскипом у руці. Танатос – двигун гніву, який змушує людину відчути на собі присутність смерті в її житті. У житті Германа «його вплив переважав, але не переміг». Це добрий показник для будь – кого .

Вечір пройшов у вигляді відкритого спілкування і відсутності формальностей і «четвертих стін» .

Майєра «лякає слово – поет і не те , щоб обтяжує , але від нього холодно» . Сподівався, що після вечора стане в очах відвідувачів «Людиною» і його запам'ятають саме таким. Після презентації у кожного була можливість поспілкуватися ближче, розпитати про все, що цікавить. Потім присутні купували книги, брали автографи, фотографувалися.

Софія Руденко

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter