У Полтаві озвучать вимоги ініціативи "Перевибори", яка покликана "очистити" парламент

Суспільство
Валентина Зайченко26 червня 2014 о 10:001044 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Полтаві озвучать вимоги ініціативи "Перевибори", яка покликана "очистити" парламент
Столичні та місцеві експерти озвучать правила обрання нової Верховної Ради.

У Полтаві озвучать вимоги ініціативи Громадськість вимагає оновити владу. Фото з офіційної сторінки спільноти "Перевибори" у Фейсбуці

27 червня о 9:15 в приміщенні ОКІА «Новини Полтавщини» відбудеться прес-конференція громадськості щодо підтримки ініціативи Президента Петра Порошенка провести дострокові парламентські вибори.

Як пояснюють ініціатори, у Верховній Раді продовжують залишатися депутати, що 16 січня проголосували за встановлення диктатури в Україні. В останні місяці значна частина нардепів систематично блокує ухвалення реформаторських законів, продовжує ганебну практику «кнопкодавства», сумісництва та прогульництва, а деякі з них публічно підтримують сепаратистів – все це свідчить про недієздатність теперішньої Верховної Ради. Разом з тим, перевибори за діючим виборчим законодавством не зможуть дати якісного оновлення українського Парламенту. Перевибори Парламенту залишаються однією з ключових невиконаних вимог Євромайдану, їх підтримує більш ніж 2/3 населення України, а новообраний президент Петро Порошенко та лідери ключових політичних сил неодноразово висловлювались за необхідність перевиборів.


Ініціатива «Перевибори», що об’єднала відомі українські громадські організації та рухи, сформулювала ряд вимог до нового закону про вибори народних депутатів, зокрема: відкриті партійні списки, зниження виборчого бар’єру до 3%, прозорість фінансування виборчих кампаній та невідворотність покарання за порушення виборчих прав. Участь в обговоренні візьме уродженець Полтави, громадський діяч, один зі лідерів ГО «Простір Свободи» , співкоординатор ініціативи «Перевибори» Тарас Шамайда, а також керівник Комітету виборців України в Полтавській області Євген Янкевич.

Довідково:

Ініціатива «Перевибори» об’єднала відомі громадські організації та рухи, серед яких Реанімаційний Пакет Реформ, Комітет виборців України, Громадська мережа «Опора», рух ЧЕСНО, рух «Відсіч», Центр протидії корупції, Український незалежний центр політичних досліджень, TransparencyInternational Україна та ще ряд всеукраїнських та місцевих громадських організацій. Домагатися перевиборів Верховної Ради за новими правилами учасники ініціативи планують шляхом конкретних законодавчих пропозицій, а також тиском на парламентарів задля швидшого їх ухвалення. Офіційна сторінка «Перевибори»: www.facebook.com/perevybory.

Читайте також: Порошенко пообіцяв, що українська буде єдиною державною мовою

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter