У Полтаві на монументі Слави відновили патріотичну символіку (ФОТО)

Суспільство
Надія Труш7 червня 2016 о 19:09902 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Полтаві на монументі Слави відновили патріотичну символіку (ФОТО)
Активісти знову відновили патріотичну символіку.

Нагадаємо, 27 травня, близько 11.30 до редакції «Коло» надійшло повідомлення про зникнення прапорів та банеру з пам'ятника Слави.

У Полтаві на монументі Слави відновили патріотичну символіку

Тоді активісти говорили, що, можливо, влаштовуватимуть мітинг, але обійшлося без нього.

Через 10 днів після випадку патріотичну символіку на монументі Слави відновили. Цікаво, що минулого 2015 року уже був подібний випадок. Тоді 27 серпня також символіку зняли, але активісти її швидко відновили.

Сьогодні, 7 червня, у центрі міста зібралося кілька десятків активістів, аби вкотре відновити прапори на монументі Слави. Один із організаторів, Віталій Сороковий, представник «Конгресу українських націоналістів», про захід говорить так:

– Уже втретє хтось поцупив державну патріотичну символіку, тож ми її відновлюємо зараз. У нашому місті, я так розумію, проживають сепаратисти та велика кількість латентних сепаратистів. Наше місто важко назвати безпечним, адже у центрі міста, за допомогою вишки поцупили символіку, – говорить Віталій Сороковий. – Ніхто на це нічого нам не зміг відповісти. Є питання до співробітників нової поліції, вони патрулюють все, а тут чомусь безсилі.

Нову символіку активісти виготовили самі.

– У нас була тканина, ми власноруч усе зробили, самі шили прапори, – запевнив Віталій Сороковий.

Трохи більше години витратили на встановлення нових прапорів – державного та УПА. Червоно-чорний прапор вважають стягом України, яка бореться. Поки активісти встановлювали прапори та прикріплювали банер «Слава Україні! Героям Слава!», присутні біля монумента полтавці жваво обговорювали подію. Більшість – схвально.

Але не обійшлося без невеликої сварки. До людей, що прийшли підтримати встановлення нової символіки, підійшла жінка, яка відгукнулася про ці дії несхвально. Мовляв, якщо відмовлятися від свого минулого, то не буде майбутнього. Її словам були не раді, почали проганяти, схопивши за руку, відштовхувати геть. У конфлікт втрутилися патрульні поліцейські, які завадили розгорітися сварці.

Цікаві фрази, які озвучили перехожі, йдучи повз монумент Слави:

– Давно час знести орла, і встановити замість нього тризуб.

– Боюсь, скоро знесуть орла, як і Леніна.

– Хіба націоналізм краще, ніж сепаратизм?

Щодо подальший дій, аби попередити зняття символіки в черговий раз, активісти поки що не визначилися, за словами Сорокового. Він говорить, що це питання потрібно скоординувати з іншими активістами, тоді й вирішать, як охоронятимуть монумент Слави.

Нагадаємо, минулого разу зникнення символіки з монумента Слави пов’язували з судом над Марком Чаусом.

Фото – Юлія Обелець

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter