У Горішніх Плавнях знайшли залишки унікальної старовинної печі

Суспільство
Надія Труш28 липня 2016 о 10:461826 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Горішніх Плавнях знайшли залишки унікальної старовинної печі
Добуті з розтину пласта землі археологічні матеріали датують 4 сторіччям нашої ери.

У Горішніх Плавнях знайшли залишки унікальної старовинної печіУ Горішніх Плавнях знайшли залишки унікальної старовинної печі. Фото komsomolsk-rada.gov.ua

Археологи під час розкопок виявили керамічний посуд, предмети побуту, фрагменти доменної печі, за допомогою якої в давні часи майстри плавили залізо з болотної руди. Про це йдеться на офіційному сайті Горішньоплавнівської міськради.

Археологічні розкопки ведуть на території міста співробітники Київського інституту археології НАН України.

Комсомольська ранньослов'янська археологічна експедиція (КРАЕ) працює в цій місцевості з 2001 року. У 2005 році КРАЕ розпочала дослідження поселення Барбара І. Науковий співробітник відділу археології ранніх слов'ян і регіональних польових досліджень Київського інституту археології НАН України Юрій Башкатов поділився інформацією про наукові відкриття та роздобуті артефакти. Цьогоріч у Горішніх Плавнях на допомогу археологам-професіоналам прийшли студенти-практиканти історичного факультету національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова. За їх безпосередньої участі музей буде поповнено цінними знахідками. На півострові, який омивається водами Дніпра та затоки Барбари, знайдено сліди поселень та посуд.

Юрій Башкатов вважає знайдені шматки заліза дуже цікавою знахідкою, яка змусила вчених серйозно замислитися. Хімічний аналіз виявив, що в них на диво досить високий вміст заліза. Керівник археологічної експедиції відзначив, що на прикладі поселення вдалося чітко дослідити поліетнічний склад населення в межах однієї взятої пам’ятки. Знайдені артефакти відносяться як до північно-західної культури (пов’язаної з готами), так і до південної (пов’язаної зі сарматами).

До теми: Змінити назву Горішніх Плавнів уже неможливо

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter