У Глобинському районі 10 сіл можуть об’єднатися у дві громади

Суспільство
Ольга Правденко14 серпня 2016 о 09:36938 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Глобинському районі 10 сіл можуть об’єднатися у дві громади
Громади навколо себе об’єднують Великі Кринки та Пустовійтове.

У Глобинському районі 10 сіл можуть об’єднатися у дві громадиПід час зустрічі.Фото з сайту Глобинської РДА

У рамках децентралізаційного марафону консультанти Полтавського РВ АМУ продовжують відвідувати потенційні об’єднані територіальні громади (ОТГ). Відтак, менш ніж за 2 місяці акції відбулося близько трьох десятків виїзних семінарів, на яких люди отримали відповіді на актуальні питання. Є й перші результати – Сергіївська ОТГ (Гадяцький район) отримала позитивний висновок від Полтавської обласної державної адміністрації, необхідні документи вже подані в ЦВК. Тож громада в очікуванні оголошення виборів голови та депутатів. А громади Оболонської (Семенівський район), Дмитрівської (Кременчуцький район), Засульської (Лубенський район) та Петрівко-Роменської (Гадяцький район) сільських рад на своїх сесіях прийняли рішення про добровільне об’єднання.

Днями «марафонівці» зустрілися з громадами Великих Кринків та Пустовійтового Глобинського району. До Пустовійтового приїхали делегації від навколишніх сільських рад – Обознівської, Пузиківської, Троїцької, які в перспективі об’єднаються у Пустовійтівську об’єднану громаду. Потім консультанти завітали до Великих Кринків, куди приїхали представники Федорівської, Куп’єватівської, Івановоселищенської, Зубанівської та Землянківської сільських рад. Цілком імовірно, що вже у найближчому майбутньому ці села об’єднаються у Великокринківську територіальну громаду.

За словами Ірини Дудки, консультанта з організаційних питань, люди позитивно налаштовані на об’єднання, тож розмова була предметною. Адже в громад цих сіл конкретні наміри та позитивний приклад поряд – Глобинська ОТГ. Тож люди бачать, як розвивається інфраструктура сільських територій, які об’єдналися з Глобином.

Серед питань, які цікавили учасників семінару – нові повноваження місцевої влади, обов’язки старост, процес проведення громадських слухань та виборів, бюджетонаповнення тощо. Під час зустрічі люди навіть вже почали обговорювати, кого б хотіли бачити у майбутньому сільськими головами. Тож цілком можливо, що вже незабаром мапа Полтавської області поповниться двома новими об’єднаними громадами.

Читайте також: За досвідом з децентралізації на Полтавщину приїхали луганчани

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter