У частини полтавців відберуть пільги

Суспільство
Ольга Правденко27 липня 2015 о 14:302071 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У частини полтавців відберуть пільги
Це означає, що пільги не отримуватиме значна частина людей, які мали їх протягом багатьох років.

У частини полтавців відберуть пільгиЛюдмила Корнієнко. Фото з сайту np.pl.ua

З 1 липня вперше в Україні запроваджено адресний підхід щодо надання пільг окремим категоріям населення. Тобто при наданні пільг буде враховуватися не тільки статус, а й дохід. Про організацію роботи в області щодо надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, говорили сьогодні на апаратній нараді в Полтавській облдержадміністрації.

– Всі пільговики, чий дохід перевищує 1710 гривень з 1 липня втрачають право на пільгу на оплату житлово-комунальних послуг, крім тих осіб, які мають статус учасника бойових дій, інваліда війни, чорнобильців 1-2 категорій, ветеранів військової служби та інших, – розповідає Людмила Корнієнко, директор Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської ОДА. – У результаті 21 категорія має право на пільгу незалежно від доходу. Іншим категоріям пільговиків надаватиметься вона залежно від сукупного доходу за 6 місяців, який обрахують в департаменті соціального захисту.

Статистичні дані

До 1 липня пільгами на оплату житлово-комунальних послуг користувалися 175 тисяч сімей. З них 9 тисяч – це пільговики, які мають статус учасника бойових дій, інваліда війни, чорнобильців 1-2 категорій, ветеранів військової служби тощо.

– По 106 тисячах сімей департамент провів роботу щодо визначення права на пільги з 1 липня. Залишилося на сьогоднішній день 57 тисяч пільговиків. З них 15 тисяч – це сім’ї до складу яких входять працездатні особи або сам пільговик працює. По вказаних сім’ях ми проводимо роботу. 52 % уже відпрацювали. Але в таких районах, які Чутівський, Кобеляцький, Шишацький відстають від вказаного загального показника. Важливо протягом наступних 10 днів відпрацювати всіх пільговиків, – зазначає Корнієнко. – 38 тисяч сімей уже перевірені, їхній дохід перевищує 1710 гривень на місяць.

Громадяни, котрим відмовлено у пільгах, раніше отримували їх роками, тому тепер необхідно перевірити всі 38 тисяч сімей на питання призначення субсидії на опалювальний період. Як приклад пані Людмила наводить сім’ю пенсіонерів, які мають статус дітей війни, до 1 липня мали пільгу 25 % на оплату комунальних послуг. 79 гривень – в неопалювальний період і 265 – в опалюваний. Але їхня пенсія перевищує 1710 гривень, тому вони втратили право на пільги.

– Однак ми перевірили їхнє право на субсидію і вияснили, що вона в опалювальний період буде 538 гривень, тобто перевищуватиме пільгу, – каже директор департаменту.

До 1 вересня всі районні управління повинні відпрацювати сім’ю кожного пільговика, і надати інформацію про їхнє право на субсидію в опалювальний період. Попередньо 80 % із 38 тисяч сімей будуть мати право на субсидію, за словами Корнієнко.

З 1 липня також введені зміни на надання пільг з отримання ліків та зубопротезування для окремих категорій населення.

– Не все на сьогодні ясно про ці категорії. На рівні міністерства запропоновано такий порядок: людина звертається до органів охорони здоров’я, вони до нас за довідкою, яку ми видаватимемо, а потім пільговик знову йтиме до органів охорони здоров’я, щоб отримати пільгу,– говорить Людмила Корнієнко. – Ми пропонуємо на рівні області спрощений механізм – громадянин звертається в медичний заклад, який направляє нам письмовий запит, можливо, по факсу, і ми одразу ж надсилатимемо йому довідку, щоб зменшити необхідність людини повторно ходити.

До теми: 300 тисяч сімей на Полтавщині отримають субсидії.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter