Полтавцям відповіли на актуальні питання щодо субсидії

Суспільство
Ольга Матвієнко10 березня 2016 о 16:42972 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Полтавцям відповіли на актуальні питання щодо субсидії
У Департаменті праці та соціального захисту населення Полтавської ОДА роз’яснили нюанси щодо субсидії.

Полтавцям відповіли на актуальні питання щодо субсидіїФото – obukhiv.info

Користуюся субсидією для відшкодування витрат на оплату житлово–комунальних послуг з жовтня 2015 року. Чи необхідно звертатися за перерахунком субсидії в зв’язку зі зміною тарифів з 1 березня 2016 року на електроенергію?

Ні, звертатися не потрібно, перерахунок субсидії у межах установленого терміну її призначення у разі зміни цін і тарифів на послуги, на оплату яких призначено субсидію здійснюється без звернення громадян. При цьому обов’язкова частка плати сім’ї за житлово-комунальні послуги залишається не змінною, змінюється лише розмір призначеної субсидії.

Читайте також: Субсидія – допомога від держави чи метод контролю

За призначенням субсидії звернувся в травні 2015 року. Коли необхідно звертатися за її продовженням?

За продовженням субсидії звертатися не потрібно.

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням і розраховується:

– на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня;

– на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня.

Після закінчення терміну отримання субсидії управління праці та соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період без особистого звернення, для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді.

Однак, якщо розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами з урахуванням пільг, не перевищує обов’язкового відсотка платежу протягом двох сезонів підряд, субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на наступний період на підставі звернення громадянина.

Я, переміщена особа переїхала з Луганської області на даний час проживаю на квартирі без реєстрації.

Чи можливо призначити субсидію на підставі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи з наявною відміткою міграційної служби про реєстрацію місця проживання?

Субсидія призначається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб.

На підставі рішення районної держадміністрації та виконавчого органу міської і районної ради та акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства субсидія може призначатися особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла.

Враховуючи викладене, субсидія може бути призначена лише за наявності реєстрації місця проживання або на підставі договору найму (оренди) житла.

Однак, відповідно до положень Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», місце перебування – адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком менше шести місяців на рік, а реєстрація – внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру та до паспортного документа про місце проживання або місця перебування особи із зазначенням адреси житла.

Реєстрація місця перебування дозволить розглянути питання щодо призначення житлової субсидії згідно з діючим порядком.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter