Полтавців запрошують до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності

Суспільство
Ольга Матвієнко6 листопада 2015 о 10:01964 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Полтавців запрошують до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності
Диктант прозвучить по радіо в День української писемності та мови.

Полтавців запрошують до написання Всеукраїнського диктанту національної єдностіУкраїнці писатимуть Всеукраїнський диктант національної єдності. Фото – kolomyya.org

Українське радіо запрошує до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності, який відбудеться 9 листопада – у День української писемності та мови.

Це буде ювілейний, п’ятнадцятий радіодиктант. Цього року захід вперше транслюватиметься не лише по радіо, а й по телебаченню. І це не єдиний сюрприз, який підготували організатори.

Традиційно диктуватиме автор шкільних підручників з української мови та літератури Олександр Авраменко. Супроводжуватиметься ця подія двогодинною радіотрансляцією із Червоного корпусу Київського національного університету імені Т. Шевченка – цей виш є співорганізатором акції.

У одній з найбільших навчальних аудиторій – аудиторії імені М. Максимовича – диктант писатимуть спеціально запрошені учасники: політики, громадські та культурні діячі, митці, учні київських шкіл і студенти університету Шевченка, зокрема письменники Василь Шкляр та Оксана Забужко, Ірен Роздобудько та Іван Андрусяк; музиканти дует «Сестри Тельнюк», Вадим Красноокий (фронтмен гурту «Mad Heads»); співачки Марина Одольська, Тетяна Піскарьова; актори Євген Нищук, Ольга Сумська, Володимир Горянський, а також віце-прем’єр-міністр України, міністр культури В’ячеслав Кириленко та міністр освіти і науки Сергій Квіт.

Приєднаються до заходу і українці за кордоном. За словами ведучої спецпроекту Аліни Акуленко, радіодиктант вперше матиме статус міжнародного.

– У попередні роки ми отримували досить велику кількість листів з-за кордону. Нам писали з Франції, Німеччини, Великобританії, але це були поодинокі приватні листи. Цього року вперше писатимуть диктант у Китаї, писатимуть диктант в Австралії, писатимуть диктант на кількох локаціях у Польщі, зокрема, «Радіо Люблін» робитиме свою власну величезну програму, а ми будемо робити включення з Любліна, – зазначила Аліна Акуленко.

Свої особливості матиме і телетрансляція.

– Ми намагатимемося долучити сурдопереклад до нашої трансляції для того, щоб якомога більше людей мали можливість писати цей диктант, – повідомила заступник генерального директора НТКУ Дар’я Юровська.

Отже, в понеділок, 9 листопада. Початок акції о 10.10. Власне, текст диктуватимуть об 11.00. Трансляцію здійснюватимуть Перший канал (УР-1), канал радіо «Культура» (УР-3) та телеканал «UA:Перший».

Нагадаємо, що минулого року диктант написали близько 500 полтавців, а 2012 – полтавка Марія Самус стала найстаршою учасницею.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter