Полтавська область лідирує за рівнем оформлення субсидій

Суспільство
Ольга Матвієнко3 серпня 2015 о 16:38998 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Полтавська область лідирує за рівнем оформлення субсидій
Полтавщина серед трьох областей України із найбільшою кількістю оформлених субсидій.

Полтавська область лідирує за рівнем оформлення субсидійПолтавська область лідирує за кількістю оформлений субсидій. Фото – kiev24.ua

Міністр соціальної політики України Павло Розенко на засіданні Уряду звернувся до Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка з проханням дати доручення головам обласних державних адміністрацій взяти на особистий контроль стан призначення субсидій у регіонах, повідомили на офіційному сайті Місоцполітики.

Міністр навів цифри, відповідно до яких у таких областях як Полтавська, Київська, Дніпропетровська рівень оформлення субсидій становить більше 85% від загальної кількості поданих заяв, в той час як в Одеській, Харківській, Чернівецькій та Закарпатській цей рівень менший за 50%.

– Рівень оформлення субсидій у Харківській області нижчий навіть, ніж у Донецькій. Глави облдержадміністрацій повинні взяти персональну відповідальність за стан призначення субсидій у цих областях, – підкреслив Розенко.

Читайте також: У частини полтавців відберуть пільги

Очільник Мінсоцполітики також поінформував, що станом на 29 липня житлові субсидії, згідно з новим порядком, були надані понад 1,9 мільйону сімей, на розгляді в органах соціального захисту населення знаходяться ще близько 550 тисяч заявок.

За його словами, протягом останніх 2 тижнів середня кількість звернень про надання субсидії зросла приблизно в 10 разів.

– Протягом перших місяців роботи нової системи за призначенням субсидій зверталося в середньому 5-7 тисяч родин протягом тижня. Протягом останніх двох тижнів ця кількість зросла до 60 тисяч. Це означає, що нова система субсидій реально працює, – підкреслив Павло Розенко.

Міністр соціальної політики також нагадав, що відповідно до останніх змін, які надалі спрощують оформлення субсидій, громадяни повинні вказати у декларації лише вид доходу, його розмір органи соціального захисту отримуватимуть самостійно. Важливим наслідком нововведення Розенко назвав відмову від штрафних санкцій за допущені громадянами помилки. Згідно із зазначеними змінами, до сукупного доходу громадян не включатимуться окремі види доходів: одноразова допомога від держави та органів місцевої влади (виплати інвалідам, ветеранам, сім’ям загиблих учасників АТО, матерям-героїням тощо), грошове забезпечення військовослужбовців, які беруть участь у АТО та деякі інші види доходів.

Також нові правила дозволяють призначати субсидію на основі вказаних людиною доходів не за календарний рік, як це було досі, а за попередні три місяці. Принципово важливим також є надання права місцевій владі призначати субсидії, вирішуючи спірні питання на користь громадянина.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter