Полтавські поети побували на «Artgnosis-2015»

Суспільство
18 листопада 2015 о 17:28762 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Полтавські поети побували на «Artgnosis-2015»
Полтавські поети на «Artgnosis-2015»: як робляться культурні фестивалі у інших містах України.

Полтавські поети побували на «Artgnosis-2015»Полтавські поети побували на «Artgnosis-2015»

Нещодавно Анна Єгорова, Андрій Коновалов, Аня Ютченко, Сергій Макаренко та Роман Коржик відвідали Вінницю, де взяли участь у мистецькому фестивалі «Artgnosis-2015». Про організацію триденного форуму, музику, літературу, театральні дійства та виступ гурту «Pianoboy», який ледве не зірвав поетичний марафон – у одного з «маґнумців».

На перший день фестивалю полтавці, на жаль, не потрапили. Довелося пропустили важливі події: лекцію Анаід Агаджанової «Конструктивна реалізація міждисциплінарних культурних проектів», виступ Жадана і «Собак у космосі», а також нагоду почути нові тексти Сергія Вікторовича, які він мав презентувати.

День під номером два розпочався із заходу «Література, що виходить за межі». Аня Ютченко і Сергій Макаренко познайомили публіку із проектами #Встол та «Люди читають». #Встол – ініціатива спрямована на ознайомлення якомога більшої кількості людей з творчістю талановитих авторів, які або не змогли заявити про себе за життя, або були незаслужено забуті після смерті. «Люди читають» – це відеопроект незалежного мистецького об’єднання «Magnum Opus». Його учасником може стати будь-який перехожий Полтави. Головна і єдина умова – любов до поезії. Ці два проекти якраз і поєднують літературу, відеопоезію, музику, що стало актуальним для організаторів «Artgnosis».

–Однією із родзинок фестивалю була лекція-презентація «Література, що виходить за межі». Ідеально вписались у концепцію лекції проекти мистецького об'єднання «Magnum Opus» #ВСТОЛ та «Люди читають». Такі проекти насправді показують, що поезія не має меж і додаткові галузі мистецтва роблять її багатогранною та своєрідною. У полтавців це чудово виходить, – поділилася думками Марина Однорог, куратор літературної сцени фестивалю.

Окрасою заходу став виступ ужгородських митців – письменника Томаша Деяка та художниці Олександри Федоришиної. Вони презентували казку «Пані Скеля» та ілюстрації до неї. Далі «магнумці» в якості глядачів відвідали презентацію збірки «Море віршів та пісень» львів’янина Григорія Семенчука. Поет розповідав про історії написання своїх текстів, читав поезію та відповідав на питання, які лилися проливним дощем з усіх сторін, де тільки сиділи люди.

Після цього киянин Заза Пауалішвілі вийшов на сцену та виніс у руках «Регіну Ольсен». Таку назву носить його збірка – книга верлібрів та кількох римованих текстів, яка насичена водними і релігійними образами. Автор розповів, чому збірка називається саме так. За його словами у всьому винна Вінниця та осінь. Коли Заза жив у одному з місцевих готелів, то вікна його кімнати виходили на універмаг. А там висів величезний банер із написом Регіна. Тоді була осінь, і це стало своєрідною грою слів. Регіна Осінь – Регіна Ольсен.

Опісля на молодих літераторів чекав поетичний марафон, який з певних причин ледве не зірвався. Музиканти гурту «Pianoboy», які мали свій виступ на тій самі сцені, що й поети, на жаль, затягнули саундчек. Налаштування апаратури тривало близько 4 годин. Організатори прийняли рішення перенести марафон на третій день фестивалю. Таким чином участь полтавців розтягнулася на два дні, хоча із самого початку мала поміститися в один.

Поетичний марафон відбувся у камерній атмосфері закладу «Factory», і це, на думку учасників, пішло на користь заходу.

Модерувала дійство PR-менеджер видавництва «Основи» Анастасія Євдокимова.

– Фестиваль «Artgnosis» уже вдруге за цей рік намагається зробити ривок у зашкарубілому літературному світі: команда не лише вивела на поетичну мапу місто Вінниця, але і пропонує читачам нові імена. Newstage (саме такий бонус має листопадовий фест) – це з одного боку звичні для будь-якого фестивалю постаті як Жадан чи Іздрик, однак з іншого – пошук молодих і талановитих та їхня концентрація у одному місці. Будь-яка спроба запропонувати глядачу щось нове – позитивна, але потрібно пам’ятати і про організаторські небезпеки. Адже загалом, цьогорічна фестивальна тенденція літературна/кіно/музична показує, що український глядач стає усе вибагливішим: він перетворюється на вимогливого естета, що готовий платити за цікавий продукт, – розповіла Анастасія Євдокимова.

Музично-поетичну частину фестивалю вже на іншій локації продовжило імпровізоване тріо – поет Томаш Деяк, який читав власні тексти, поет Павло Коробчук, що грав на барабанах, і музикант Христя Халімонова, яка виконувала мелодії на клавішах. Далі був сольний виступ Халімонової, який ввів усю публіку у транс і змусив декого навіть плакати.

Глядачі отримали змогу побачити експериментальну постановку у виконанні театру «Намір», почути наживо гурт «Grisly Faye» та порозважатися під ритми кантрі, які наспівував чернівецький музикант Sasha Boole.

Фестиваль видався мультикультурним. Організаторам вдалося сконцентрувати увагу глядачів на літературі, музиці, образотворчому мистецтву, відеопоезії. Ці напрями не просто презентувалися, а взаємодіяли між собою. Це поступово стає характерним явищем для сучасної української культури.

Роман Коржик, незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus»

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter