Після 1 липня ЖЕКи нікуди не дінуться, – Дмитро Корчак

Суспільство
Юлія Обелець15 червня 2016 о 10:08786 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Після 1 липня ЖЕКи нікуди не дінуться, – Дмитро Корчак
Директор Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Дмитро Корчак розвінчав міфи про зникнення ЖЕКів.

Після 1 липня ЖЕКи нікуди не дінуться, – Дмитро КорчакПісля 1 липня ЖЕКи нікуди не дінуться. Фото – lviv.vgorode.ua

Зараз відбувається багато спекуляцій щодо того, що з 1 липня традиційні ЖЕКи припинять своє існування. Але це не так. ЖЕК – це така сама юридична особа, яка надає послуги з управління багатоквартирним будинком, і яка також може бути обрана управителем.

Про це сказав директор Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Дмитро Корчак 14 червня під час прес-конференції на тему: «Що відбудеться 1 липня з управлінням багатоквартирних будинків».Про це йдеться на Урядовому порталі.

– На жаль, сьогодні багато непорозумінь у суспільстві з приводу того, що відбуватиметься з 1 липня. Йдеться про регулювання управління багатоквартирними будинками, що передбачено Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Відповідно до його перехідних положень саме з 1 липня вступає в силу норма, відповідно до якої люди повинні визначитися з управителем у своєму будинку» - нагадав Дмитро Корчак.

За його словами, головне, що необхідно розуміти – люди повинні самостійно приймати рішення щодо управління власним майном та обрати відповідного управителя. Законом передбачено, що це може бути юридична особа, ФОП (фізична особа підприємець) та безпосередньо об’єднання співвласників (ОСББ).

– Важливо розуміти, що люди можуть об’єднатися у своєму будинку, створити ОСББ і самостійно визначитися, хто саме надаватиме їм послуги управління. Це, відповідно, може бути й той самий ЖЕК, який їх обслуговував останніми роками. Після першого липня буде друге, і життя на цьому не закінчується. Проте, якщо до 1 липня люди не визначаться з процедурою управління, не оберуть управителя для свого будинку, то на державному рівні – рівні місцевого самоврядування – їм буде призначена через тендер керуюча компанія-управитель, - зазначив директор Департаменту та додав, що для того, щоб громадянам було простіше зорієнтуватися у питанні – на сайті Мінрегіону розміщений зразок типового договору з управителем тапорядок проведення конкурсу.

– На сьогодні по країні близько 15 тисяч багатоквартирних будинків мають об’єднання співвласників разом із житлово-комунальними кооперативами. Загалом по Україні ми маємо 220 тисяч багатоквартирних будинків. Більша частина – це старий житловий фонд, який багато років не ремонтувався, але там живуть люди. І тут потрібно чітко визначитися, в яку площину далі йти – жити й далі з дірявим дахом, чи вже врешті-решт взяти будинок у свої руки і привести його до ладу. І краще за все це робити через об’єднання співвласників, - наголосив Дмитро Корчак.

До теми – Чи такий страшний вовк, як його малюють: про ОСББ

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter