Ошукані інвестори ПолтаваБудІнвесту самі знайшли нового забудовника, але міська влада проти

Суспільство
Надія Труш13 серпня 2015 о 14:181387 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Ошукані інвестори ПолтаваБудІнвесту самі знайшли нового забудовника, але міська влада проти
Знайшовся інвестор, який погодився безкоштовно добудувати скандальну багатоповерхівку на бульварі Боровиковського, 11.

Ошукані інвестори ПолтаваБудІнвесту самі знайшли нового забудовника, але міська влада проти. Фото Надії Кучер

На нараді у Полтавській облдержадміністрації вирішували перспективи завершення будівництва житлового будинку за адресою Боровиковського, 11. За стіл перемовин сіли представники влади, архітектори та власники квартир у будинку, в якому зведений лише перший поверх.

– Детальний план потрібно передати в управління архітектури, питання має розглядатися на сесії. Також потрібні громадські слухання, – так вирішили на нараді під головуванням Олега Пругла, заступника голови Полтавської ОДА.

Влада говорить про те, що проблемою може бути облаштування колектора і підведення електроенергії. На будівництво колектора за два роки планують виділити 9 мільйонів гривень.

Поки чиновники намагаються знайти способи, як та за який кошт добудувати будинок, полтавці, які вклали десятки тисяч доларів в надію мати власне житло, мало вірять, що отримають його. Забезпечити житлом 80 своїх інвесторів підприємство ПолтаваБудІнвест обіцяло 8 років тому. За цей час збудовано лише перший поверх, скаржаться люди. Саме підприємство стало банкротом. Полтавці вважають, що це було зроблено навмисне, аби привласнити їх кошти. Уже не раз намагалися зі своєю проблемою достукати й до міської влади, та марно. У травні навіть влаштували наметове містечко та повірили обіцянкам міського голови Олександра Мамая допомогти.

Валентин Гордійчук, представник ініціативної групи ошуканих ПолтаваБудІнвестом. Фото Надії Кучер

Протягом кількох років люди апелювали до різних гілок влади, але марно

– Зазвичай усі погоджуються, а коли доходить до діла, то з’являються відмовки для того, щоб не виконувати обіцяне. Є бюрократична система: коли гроші "падають" у кишеню, то тим, хто обіцяє, цікаво, в інакшому разі цікавість спадає. Ніхто з будинку на Боровиковського, за винятком людей, яких ошукали, не отримає нічого, – говорить Валентин Гордійчук, представник ініціативної групи ошуканих інвесторів.

Компанія зібрала з людей, які хотіли мати власне житло, 18 мільйонів гривень. Проте квартир полтавці не отримали, грошей їм не повернули.

– Я вклав 48 тисяч доларів. Це була не найдорожча квартира, деякі люди вклали набагато більше. Я взяв черговий кредит і зараз таки живу у власній квартирі. Але питання навіть не в цьому. Шахраї в державі є всюди. Питання в іншому: яка роль правоохоронних органів щодо захисту громадян? Протягом двох років ми писали скарги у прокуратуру, на що отримували відписки, мовляв, немає складу злочину. Але ми вказували на явні ознаки злочину ще у перші роки, коли бачили, що підприємство, яке взялося будувати, не виконує роботи. Правоохоронні органи цього чомусь не помічали. Єдине що зробили, змусили одного із забудовників виплатити мільйон, іншого 300 тисяч гривень, займати керівні посади і все. Хоча один із них досі займає керівну посаду, – каже Гордійчук.

Люди самі знайшли нового забудовника

Зневірившись, що їх будинок добудують, полтавці самі стали шукати потенційного забудовника. І невдовзі знайшли. Але він висунув свої умови: з дозволу міської влади будує три будинки на території екс-артскладів, а четвертий, на Боровиковського, 11 доводить до ладу безкоштовно.

– Міська влада повинна виділити під будівництво забудовнику, якого ми знайшли, три земельні ділянки, на яких збудують три багатоповерхові будинки. Забудовник будує ці будинки і безкоштовно добудовує наш будинок. Міська влада "за" виділення землі, але коли доходить до вирішення технічних проблем, натикаємося на бюрократизм, – скаржиться Валентин.

Тож поки людям, які свого часу віддали чи не усі свої заощадження, аби жити у власному помешканні, залишається чекати на згоду міської влади та підтримку обласної. Зневірені чекати справедливості, все ж мають жевріючу надію на те, що майбутні міські вибори стануть стимулом для чиновників виконати обіцяне.

До теми: АМКУ у Полтаві оштрафував будівельну фірму

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter