На Полтавщині заборонили ловити рибу з 1 квітня

Суспільство
Юлія Обелець31 березня 2016 о 13:221031 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 На Полтавщині заборонили ловити рибу з 1 квітня
З 1 квітня в Україні стартує нерестова заборона на вилов риби

На Полтавщині заборонили ловити рибу з 1 квітняНа Полтавщині заборонили ловити рибу з 1 квітня

Тривалість нерестової заборони в середньому складає 10-12 тижнів і різниться залежно від регіону. У більшості видів нерест проходить з весни до початку літа: в квітні нереститься щука, з середини до кінця травня - окунь, судак, лящ, короп, карась, – йдеться у повідомлення Державного агентства з рибного господарства України.

Терміни нерестової заборони на 2016 рік вже визначили 19 областей України. Йдеться про Київську, Вінницьку, Волинську, Житомирську, Донецьку, Дніпропетровську, Кіровоградську, Луганську, Львівську, Полтавську, Сумську, Рівненську, Тернопільську, Харківську, Херсонську, Хмельницьку, Чернігівську, Чернівецьку, Черкаську області та місто Київ.

На Полтавщині в межах підконтрольної території:

На Дніпродзержинському водосховищі – з 1 квітня по 9 червня

На решті водоймищах – з 1 квітня по 20 травня.

Відповідно до Правил любительського і спортивного рибальства, Правил промислового рибальства у рибогосподарських водних об’єктах України встановили заборону:

  • промислового та любительського рибальства,
  • на організацію змагань з рибальства,
  • на добування водних живих ресурсів на час ходу риби на нерест,
  • на проведення підводного полювання,
  • на пересування плавучих засобів (човнів),
  • на проведення днопоглиблювальних, вибухових та інших видів робіт,
  • на добування будівельних матеріалів (видобування піщано-гравійної суміші, розчистку русел річок, днопоглиблення, берегоукріплення тощо).

За здійснення браконьєрського вилову риби сітними, колючими знаряддями лову, електрострумом, вибухівкою забороненими знаряддями тощо передбачена адміністративна (розмір штрафу становить для громадян 340 – 680 гривень, для посадових осіб 510 – 850 гривень) та кримінальна відповідальність (розмір штрафу 3400 – 6800 гривень, або позбавлення волі строком до 3 років) з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів.

Крім того, за кожну незаконно виловлену рибину незалежно від її розміру нараховується розмір завданої шкоди (для прикладу: сом – 425 гривень, щука – 340 гривень, судак - 510 гривень, лящ – 170 гривень тощо).

Якщо ви помітили незаконний вилов риби, необхідно повідомити про це на «гарячу лінію» за номером тел.: +38 (044) 486 – 44 – 59 – у будні дні;. в неробочі години, вихідні та святкові дні звертайтеся за номером: +38 (044) 486 – 44 – 24.

До теми – На Полтавщині чоловік незаконно наловив риби майже на 30 тисяч

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter