На Полтавщині відтворять старовинний обряд «Свіччине весілля»

Суспільство
Надія Труш23 серпня 2016 о 18:20653 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 На Полтавщині відтворять старовинний обряд «Свіччине весілля»
14 вересня у Березовій Рудці Пирятинського району вперше на Полтавщині проведуть старовинний український обряд «Свіччине весілля».

Проведуть дійство у Zavitaylo's Organic House – садибі сільського зеленого туризму.

На Полтавщині відтворять старовинний обряд «Свіччине весілля»

– 14 вересня – на Семена – наші предки вшановували вогонь, аби той допомагав їм працювати впродовж зимових вечорів. У народі це свято називали Свіччиним весіллям. Цього дня кожен майстер намагався «засидіти вечір» — розпочати якусь роботу. За козацьких часів на Семенів день хлопців уперше садовили на коней та приймали до парубоцької ватаги. Свіччине весілля було дійством вогнів та вертепів на базарах та ярмаркових площах. А ще цей вечір ознаменовував початок сільських вечорниць та хатніх посиденьок, – написали у соцмережі організатори.

У програмі дійства: посвята в парубки, майстер-класи від шевців, лялькарів, флористів, художників та гончарів. Ще можна буде подивитися і стати учасником гуртового виготовлення ліхтариків для нічних гулянь. Також відбудеться ярмарок органічної продукції та народних промислів, виставка живопису «Мальовнича Україна» Заслуженого художника України, творчого дослідника теми «Україна – колиска цивілізації» киянина Анатолія Буртового. Будуть ввтентичні весільні пісні від легендарного крячківського «Древа» та етно-рок у їхньому виконанні.

Працюватиме надвірня кухня від Zavitaylo's Organic House та Березоворудського аграрного технікуму Полтавської державної аграрної академії. Можна буде посмакувати фірмовими стравами від кременчужан – Country House – заміського кластер-дому сільського зеленого туризму, правдивої їжі,органік-товарів, етно-просвітництва, еко-освіти та відпочинку. Ще у програмі – екологічна акція суспільного проекту «Еколтава» «Живі Кошари», літературні читання, танці та пісні коло вогнища.

Довідково: у давнину для українців важливим був день преподобного Симеона Стовпника, або Семена, на який припадає початок церковного року (14 вересня). У народі цей день вважали присвятком. До нього були приурочені давні звичаї ремісників, присвячені вшануванню вогню, при якому працювали впродовж довгих осінніх вечорів. У центральних районах України влаштовували «Свіччине весілля», що тривало цілий тиждень. Вранці на Семена до хати сходились сусіди, родичі. Заквітчували свічку, засвічували її і ставили урочисто на стіл. Після цього починалася гостина. На Поліссі у кожній хаті урочисто запалювали «посвіт», «лучник», «каганець». Він мав горіти до Великодня. При ньому кожен майстер намагався «засидіти вечір» — розпочати якусь роботу. В день Семена закінчувалася молодіжна «вулиця», починалися вечорниці.

До теми: Музика та театр у сільському клубі в Баранівці

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter