На Полтавщині до 21 лютого мають перейменувати 47 населених пунктів

Суспільство
Ольга Матвієнко27 грудня 2015 о 11:181300 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 На Полтавщині до 21 лютого мають перейменувати 47 населених пунктів
Триває другий етап декомунізації.

На Полтавщині до 21 лютого мають перейменувати 47 населених пунктівУ Полтавській області триває другий етап декомунізації. Фото – www.radiosvoboda.org

В облдержадміністрації відбулася прес-конференція директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вадима Штефана стосовно засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборони пропаганди їхньої символіки на території області. Про це повідомили на сайті установи.

Із 21 листопада розпочався другий етап декомунізації, який триватиме до 21 лютого 2016 року. Цей етап передбачає перейменування вулиць, населених пунктів та демонтаж пам’ятників і пам’ятних знаків тоталітарного режиму.

– На Полтавщині 47 населених пунктів підлягають перейменуванню. Лідером у цій справі є Гадяцький район, – повідомив Вадим Штефан.

До теми: СБУ відкриває вільний доступ до документів КДБ та передає їх в Інститут національної пам’яті

На сьогодні в області необхідно демонтувати 194 пам’ятника, пам’ятних знаків та символіки.

– У цьому питанні найбільше необхідно попрацювати Миргородському району, оскільки їм потрібно демонтувати 18 об’єктів, – наголосив Вадим Штефан.

Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» також передбачено перейменування об’єктів топоніміки. Зокрема, у 818 населених пунктах області є об’єкти топоніміки, які підпадають під дію закону. У 319 населених пунктах уже розпочато процес перейменування (у них проведено громадські слухання та готуються проекти відповідних рішень). Не розглядалося ж питання перейменування об’єктів топоніміки у 441 населеному пункті області.

– У облдержадміністрації діє робоча група щодо вирішення даного питання. Уже проведено два засідання, після чого для Верховної Ради підготували та надали відповідні пропозиції. Але необхідно зазначити, що цей процес ще продовжується, – сказав керівник.

Читайте також: У Лубнах старанно декомунізують місто і виступають проти знесення пам’ятника Чапаєву

Вадим Штефан закликав мешканців області та членів громадських організацій більш активно брати участь у вирішенні питання декомунізації. Оскільки після 21 лютого вони вже не матимуть такої змоги.

– Зона відповідальності у вирішенні даного питання лежить на плечах сільських, селищних та міських головах. Зі своєї ж сторони ми створюємо усі необхідні умови для проведення на території області процесу декомунізації, – акцентував Вадим Штефан.

На сайті Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації знаходиться повна інформація щодо проведення на території області процесу декомунізації.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter