На Полтавщині дітей оздоровлять за понад 58 мільйонів

Суспільство
Юлія Обелець14 червня 2016 о 08:04529 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 На Полтавщині дітей оздоровлять за понад 58 мільйонів
У районах, де місцева влада та профспілки долучилися до фінансування літнього відпочинку, путівка коштуватиме батькам менше тисячі гривень

На оздоровлення малечі на Полтавщині цього року витратять понад 58 мільйонів гривеньНа оздоровлення малечі на Полтавщині цього року витратять понад 58 мільйонів гривень. Фото – smila.ck.ua

Нинішнього літа в оздоровчих закладах Полтавщини відпочинуть понад 66 тисяч дітей. Як повідомила під час апаратної наради начальник відділу у справах сім’ї та молоді ОДА Наталія Шкоденко, відпочиватиме малеча у 762 оздоровчих закладах різного типу власності. З них 30 – це позаміські табори.

– У квітні ми провели перевірку технічного та санітарного стану територій, споруд цих закладів. На сьогодні державні комісії прийняли 26 закладів, 16 з яких – вже діють, – прокоментувала Наталія Шкоденко. – Влітку плануємо оздоровити 66 тисяч дітей з усіх районів області. За рахунок коштів з місцевих бюджетів, профспілок та інших джерел фінансування у червні-серпні відпочинуть 46 тисяч 247 дітей пільгових категорій, зокрема, діти-сироти та діти, позбавлені батьківських прав, діти учасників бойових дій та переселенців.

На літній відпочинок полтавських дітей з усіх джерел фінансування планують витратити 58 мільйонів 754 тисяч гривень. Це на 8 мільйонів гривень більше, ніж торік.

Зокрема, понад 7 мільйонів гривень було виділено з обласного бюджету місцевим у якості субвенції. Кошти виділялися на оздоровлення та відпочинок школярів на умовах паритетного спів фінансування. Тобто на рівні районів місцева влада мала виділити таку ж суму на літній відпочинок. І в тих районах, де місцева влада активно долучилася до фінансування разом із профспілками, путівка до позашкільного табору батькам обійдеться менше, ніж у тисячу гривень.

Окрім того, в області працюють й пришкільні табори. Як поінформувала директор департаменту освіти і науки ОДА Олена Харченко, таких – 671.

– У деяких районах – Гребінківському, Козельщинському, Диканському, Котелевському і Кобеляцькому – збільшилась кількість юних відпочивальників у пришкільних таборах. Також в області облаштують 9 наметових містечок. Також діятиме 52 табори праці та відпочинку, де окрім звичних гуртків проводитимуть й військово-патріотичні заходи, – розповіла Олена Харченко.

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко порушив проблему оздоровлення дітей з інвалідністю. Як наголосила Наталія Шкоденко, на Полтавщині нині працює лише 2 оздоровчих заклади, які зможуть прийняти таких дітей. Але, на жаль, батьки не завжди хочуть відправляти їх на відпочинок.

Коментуючи почуте, очільник області зауважив, що про якісний літній відпочинок дітей у наступному році потрібно думати вже сьогодні. Як і про виділення коштів на відпочинок. Валерій Головко розкритикував роботу підлеглих керівників районів, які гроші на фінансування літнього відпочинку збираються тільки виділяти на сесіях районних рад у липні, а то й у серпні. Тому дав доручення зібрати до кінця тижня голів райдержадміністрації на розширену нараду щодо літнього відпочинку вже на наступний рік. На ній говоритимуть, зокрема, і про харчування малечі. Обурення очільник області викликала сума у 8 гривень, на які, згідно з даними статистики, харчують малечу у пришкільних таборах Лубен. На нараду також мають промоніторити, які позашкільні табори користуються попитом у дітей та батьків.

– Ми маємо знати, до яких таборів є черги, а які взагалі не цікаві дітям. Маємо обговорити цю проблему, аби усунути недоліки й підготувати програму відпочинку на наступний рік. Адже якість відпочинку залежить від трьох складових: зацікавленість дітей, харчування й технічного оснащення табору, – наголосив Валерій Головко.

Полтавська ОДА

До теми – Дітям учасників АТО вручили путівки на безкоштовний відпочинок в таборі

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter