Міністр соцполітики спростував найпопулярніші міфи про субсидію

Суспільство
Ольга Правденко15 липня 2016 о 16:40691 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Міністр соцполітики спростував найпопулярніші міфи про субсидію
Міністр міністерства соцполітики Андрій Рева спростував 9 найпоширеніших міфів про субсидію.

Міністр соцполітики спростував найпопулярніші міфи про субсидіюCпростували міфи про субсидії. Фото з сайту www.al.lg.ua

Андрій Рева зазначив, що значна частина депутатів Верховної Ради
підпадає під умови отримання субсидій на житлово-комунальні послуги. Про це він сказав під час години запитань до уряду на засіданні парламенту в п'ятницю.

– Проаналізувавши у відкритому доступі інформацію про доходи самих народних депутатів, я хочу вас запевнити, що значна частина тих, хто сидить у цьому залі, не тільки має право, а й можливість оформити житлову субсидію. Виходячи з ваших доходів за минулий рік, – цитують міністра на «Українській Правді».

Рева закликав депутатів не лякати громадян неправдивою інформацією про систему субсидій та спростував 9 міфів, популярних серед населення.

Міф 1 – всю суму отриманих субсидій доведеться повернути в майбутньому а також те, що начебто оформлення субсидії в майбутньому може перешкодити продажу квартири, будинку чи оформленню спадку.

– Такі чутки поширюються вже 20 років. Однак немає жодного подібного випадку, – зазначив Рева. – Субсидія є безповоротною державною допомогою, її отримання не пов'язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.

Міф 2 необхідно начебто використовувати газ, воду та інші комунальні послуги в повному обсязі, на які призначена житлова субсидія, інакше її перестануть надавати.

– Випалювати газ до рівня призначеної субсидії не лише безглуздо, але й невигідно, – каже Рева. – Якщо люди не використали всю норму ресурсів на сім'ю, заощаджені кошти субсидії залишаються на рахунках сім'ї і можуть бути використані в подальші місяці в тому числі і для погашення обов'язкової частки платежу.

Міф 3 – про те, що клопоту з оформленням субсидії багато, а в реальності вона може скласти мізерну суму.

Міністр нагадав, що потрібні лише 2 документи для оформлення субсидії. А подати заявку тепер можна і в електронному вигляді.

Міф 4 – субсидії не надаються безробітним працездатним громадянам або сім'ям, до складу яких входять такі особи.

– Якщо такі громадяни не мають доходів для розрахунку субсидії їм буде враховано умовний дохід в розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатної особи, – говорить міністр.

Міф 5 – субсидії не призначаються за наявності заборгованості за оплату комунальних послуг Він зазначив, що цю норму було скасовано ще в 2011 році.

Міф 6 – за помилки при заповненні декларацій будуть штрафувати або навіть забирати субсидії.

– Жодних штрафів за помилки в деклараціях не буде. Можливі санкції у випадку, коли громадяни свідомо приховали частину важливої інформації, – сказав глава Мінсоцполітики. Міф 7 – громадяни можуть втратити субсидію, якщо будуть купувати валюту.

– Субсидія не призначається, якщо будь-хто з членів домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням про призначення субсидії здійснив одноразову купівлю товарів робіт та послуг на суму, яка на дату купівлі перевищує 50 тисяч гривень. Купівля валюти не входить в перелік вартісних покупок, здійснення яких позбавляє права на субсидію, – сказав Рева.

Міф 8 – Міністерство фінансів проводить перевірку доходів одержувачів субсидій через банківські установи.

– Неправдивою є інформація, що субсидій позбавлять ті сім'ї, які мають депозитні рахунки в сумі більше 50 тисяч гривень або інші доходи, – наголошує міністр. – Депозити і відсотки по них не враховуються як доходи і не входять в перелік критеріїв, на підставі яких може бути відмовлено в наданні субсидії.

Міф 9 – субсидія не призначається батькам пенсіонерам, в помешканні яких зареєстровані повнолітні діти які проживають в іншому місці.

– Рішення комісії приймається з урахуванням наявності документа, що підтверджує тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих. За відсутності документа – на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов проживання сім'ї, - сказав міністр.

До теми: Уряд удосконалив механізм нарахування субсидій: про обіцянки влади

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter