Куди звертатися при втраті документів на автомобіль чи посвідчення водія

Суспільство
Ольга Матвієнко31 березня 2016 о 17:461244 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Куди звертатися при втраті документів на автомобіль чи посвідчення водія
Порядок дій при втраті документів роз’яснили у Регіональному сервісному центрі МВС.

Куди звертатися при втраті документів на автомобіль чи посвідчення водіяФото – infomist.ck.ua

Автовласники, попри всі намагання убезпечити свій транспорт, часто стають жертвами злочинних посягань, коли із автомобілів викрадають цінні речі або документи.

У Регіональному сервісному центрі МВС у Полтавській області розповіли, що потрібно, аби відновити документи.

Зазначають – ситуація не безвихідна, але вимагає від громадян певних затрат часу та коштів.

У разі втрати свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу чи національного посвідчення водія, постраждала особа повідомляє про це у територіальний сервісний центр МВС, а в разі їх викрадення – у територіальний орган Національної поліції.

До теми: Що потрібно, аби виїхати за кордон на автомобілі

Для відновлення свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, заявник звертається до територіального сервісного центру МВС та надає фахівцю наступні документи:

– паспорт громадянина України або документ, що посвідчує особу та підтверджує її громадянство або спеціальний статус та, при наявності, паспорт для виїзду за кордон;

– транспортний засіб для огляду працівниками експертної служби;

– копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків (у разі його відсутності у відповідних базах даних МВС) або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті).

Якщо після перевірки транспортного засобу у наявних інформаційних системах не виникне ніяких непорозумінь, нове свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу можна отримати цього ж дня.

Читайте також: На Полтавщині виявляють крадені автомобілі, які намагаються перепродати

Що стосується втраченого або викраденого посвідчення водія, сервісний центр МВС, після перевірки факту видачі раніше такого посвідчення водія особі, яка заявила про втрату або викрадення, оформляє та видає нове посвідчення водія.

Для отримання нового посвідчення водія замість втраченого, особа подає до сервісного центру МВС:

– паспорт або документ, що посвідчує особу та підтверджує її громадянство або спеціальний статус з відміткою про реєстрацію місця проживання на території України (при наявності копію закордонного паспорта).

– копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків (у разі його відсутності у відповідних базах даних МВС) або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);

– медичну довідку встановленого зразка про придатність до керування транспортним засобом відповідної категорії;

– картку водія або довідку про підтвердження факту видачі посвідчення водія (за наявності);

– квитанції про сплату коштів за бланкову продукцію та послуги сервісного центру МВС.

Також слід зазначити, що працівники територіального сервісного центру на місці зроблять необхідні фото для нового посвідчення.

Особам, які тимчасово перебувають на території України, обмін їх посвідчень водія на українське посвідчення водія, а також видача їм українських посвідчень водія замість утраченого у зв’язку з крадіжкою, стихійним лихом чи іншими непередбачуваними обставинами посвідчення водія іноземної держави не проводиться.

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter