Кабмін хоче видати залишок субсидій грошима і реформувати допомогу

Суспільство
Юлія Обелець23 червня 2016 о 17:39807 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Кабмін хоче видати залишок субсидій грошима і реформувати допомогу
Кабінет міністрів розробляє механізм монетизації невикористаних під час опалювального сезону коштів житлової субсидії.

Кабмін хоче видати залишок субсидій грошима і реформувати допомогуКабмін хоче видати залишок субсидій грошима і реформувати допомогу. Фото – nf.dp.ua

Йдеться про монетизацію залишків, монетизацію економії субсидій. Уряд готовий до цього і розробляє необхідні механізми. Думаю, що у 2017 році ми продемонструємо відповідні результати, заявив віце-прем’єр-міністр Павло Розенко. Про це пише Українська правда

Розенко зауважив, що система субсидій виконала своє базове завдання під час опалювального сезону 2015-2016 років: 5,5 млн. українських родин були захищені. Сьогодні саме субсидіанти практично на 100% забезпечують сплату за житлово-комунальні послуги. Віце-прем’єр нагадав, що середній розмір субсидії на піку опалювального сезону склав 1400 гривень.

– Це означає, що кожна незаможна українська родина від держави отримала 1400 гривень, як компенсація за підвищення цін на енергоносії, – зазначив він.

Нагадаємо, Уряд удосконалив механізм нарахування субсидій: про обіцянки влади

Водночас Розенко наголосив, що система субсидій не є константою.

– Вона має працювати лише в пікові періоди підвищення цін на енергоносії – це 2015-й, 2016-й і, очевидно, 2017 роки. Далі вона буде трансформована, – сказав віце-прем’єр-міністр.

При цьому Розенко допустив збільшення середнього розміру субсидій на 100-300 гривень у наступному опалювальному сезоні.

– Безумовно, (субсидія) може зрости, некритично. У зв'язку з тим, що рівень життя не росте такими темпами, як ціни на послуги, ми очікуємо, що збільшення буде в районі 1500-1700 гривень, – сказав він.

І додав, що в минулому сезоні 5,5 мільйонів сімей отримали субсидії, а за прогнозами на наступний опалювальний сезон їхня кількість збільшиться до 8-9 мільйонів сімей.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter