Святкування Дня молоді у Полтаві, або Ідея для піару мера

Суспільство
Надія Труш5 липня 2016 о 12:032070 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Святкування Дня молоді у Полтаві, або Ідея для піару мера
Остаточний кошторис на усі витрати, пов’язані із організацією та проведенням Дня молоді у Полтаві, вдалося отримати уже після святкування.

Святкування Дня молоді у Полтаві, або Ідея для піару мера

Передісторія

На початку червня у місті стало відомо, що 25 червня планують із розмахом відсвяткувати День молоді. Тоді повідомляли, що «Бумбокс», «Антитіла», «Скай» на запрошення мера розважатимуть жителів міста. Свято анонсували на офіційному сайті Полтавської міськради з припискою, що дійство відбуватиметься під патронатом міського голови Олександра Мамая.

Враховуючи, що виступ трьох популярних гуртів – задоволення не з дешевих, редакцію «Коло» зацікавило, звідки братимуть кошти на організацію та проведення свята. Програма дійства мала вражаючий масштаб: концерт, розіграш велосипедів та авто. Приблизно на все це мало піти близько півмільйона гривень: одне авто, яке у підсумку виграла полтавська школярка, коштує 200 тисяч гривень.

Звідки гроші?

Із відповідним запитом журналістка звернулася до мера. У відповіді на інформаційний запит міська влада запевнила, що за виступ гуртів «Бумбокс», «Антитіла», «Скай» з міськбюджету не платитиме. Так само не витрачатимуть бюджетні кошти міста на призи – 20-ти велосипедів та автомобіля. Можна було б похвалити міську владу Полтави за економію та уміння зробити свято з нічого, якби не одне «але». 15 червня, того ж дня, коли редакція отримала відповідь на інформаційний запит, депутат Полтавської міськради Олександр Шамота повідомив, що на організацію та проведення Дня молоді планують витрати 180 тисяч гривень. Як доказ цьому, надав фото документа із таблицею, у якій наведені витрати. Того дня у міськраді відбувалося засідання комісії, на якій серед інших питань, обговорювали й проведення Дня молоді. Однак ще тоді було незрозумілим, чи включені в цю суму витрати на виступ артистів та витрати на призи.

За кілька днів до масового святкування, на яке запрошували не усіх, і вхід був лише за запрошенням, на сайті міськради опублікували документ, де розписані деталі організації та проведення свята.

Серед переліку організаційних доручень є надто цікаві:

  • – залучити до участі у заході музичні гурти;
  • – забезпечити організацію зустрічі та поселення артистів музичних гуртів;
  • – підготувати кімнати для розміщення музичних гуртів на час проведення заходу, забезпечити необхідними обладнанням та презентаційно-іміджевою продукцією;
  • – забезпечити оформлення заходу під час виступу музичних гуртів піротехнічними ефектами;
  • – провести святковий феєрверк по закінченню масового святкового заходу на стадіоні «Ворскла» імені Олексія Бутовського.

При цьому ніде не було вказано, які саме виступатимуть гурти. Жодної інформації про «Бумбокс, «Скай», «Антитіла» не було, але про артистів гучно заявляли на афішах. Міський голова у коментарях не давав прямої відповіді, звідки ж місто візьме кошти на гонорар для артистів та призові велосипеди й автівку.

Піар-кампанія мера на полтавській молоді

25 червня у Полтаві гучно відсвяткували День молоді. Настільки гучно, що деякі моменти свята натрапили на критику жителів міста. Мова про феєрверк, який влаштували на стадіоні «Ворскла» після концерту. Салют обговорювали у місті ще кілька днів потому, мовляв, він налякав полтавців, які, як і вся Україна, живуть у стані неоголошеної війни.

Тривало свято з восьмої вечора до початку першої ночі. На запрошення міського голови Олександра Мамая до Полтави приїхали Олександр Кварта, «Скай», «Антитіла» та «Бумбокс». Спершу влада хотіла визначити шляхом опитування один гурт, який бажає бачити полтавська молодь. Однак згодом мер похвалився своєю щедрістю: вирішив запросити усі три гурти.

На святі розіграли 20 гірських велосипедів та один автомобіль. Оскільки на свято були виготовлені запрошення, то за номерами запрошень і проводили своєрідну лотерею. Головний приз виграла учениця 22 школи Надія.

Виявилося, що 20 велосипедів та китайське авто придбали за гроші сім’ї міського голови. Про це Олександр Мамай розповів журналістам під час прес-підходу.

Майже усі телеканали міста показали людей, які висловлювали слова подяки Олександру Мамаю за подароване свято. Тож, цілком імовірно, міський голова таким чином зумів «убити двох зайців одним пострілом» – привернути до себе увагу потенційних виборців та знайти майбутніх нових.

Нагадаємо, за декларацією Мамай – безхатько із цінними паперами Кіпру. Згідно із документом, мер неодружений, виховує двох синів. Якщо вірити декларації, земельних ділянок, житлових будинків, квартир, дачі, гаражів, іншої нерухомості Олександр Мамай не має. Члени його родини – також.

Скільки ж коштів пішло з міського бюджету

Попри те, що стало відомо, звідки кошти на призи, запитання залишилися. Тож редакція газети і сайту «Коло» надіслала меру повторний запит, уже після проведення святкування.

Нас цікавило, скільки коштів з міського бюджету витратили на організацію та проведення Дня молоді та прийом артистів; піротехніку та феєрверк. У відповіді ми отримали такі цифри:

  • на організацію та проведення Дня молоді у Полтаві з міського бюджету витратили 568 тисяч гривень;
  • на забезпечення оформлення заходу під час виступу музичних гуртів піротехнічними ефектами з міського бюджету витратили 20 200 гривень;
  • на святковий феєрверк з міського бюджету витратили 80 тисяч гривень.

При цьому, міська влада запевняє, що на виступ музичних гуртів та їх розміщення у місті з бюджету не пішло ані копійки. Так само не платили з міського бюджету і за проїзд артистів до нашого міста та презентаційно-іміджеву продукцію.

Якщо звести цифри до купи, виходить, що День молоді обійшовся у майже 868 тисяч гривень, не враховуючи коштів на велосипеди. При цьому з міського бюджету витратили 668 тисяч гривень. За все інше, вочевидь, заплатив мер з власної кишені чи кишені своєї родини. Цілком імовірно, що таким чином намагається заздалегідь здобути прихильність потенційних виборців.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter