Автор найбільшої витинанки в Україні з Кременчука отримуватиме стипендію Президента

Суспільство
Надія Труш7 квітня 2016 о 15:01920 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Автор найбільшої витинанки в Україні з Кременчука отримуватиме стипендію Президента
Молодий майстер народного мистецтва Дмитро Король відзначений стипендією Президента України.

Автор найбільшої витинанки в Україні з Кременечука отримуватиме стипендію ПрезидентаАвтор найбільшої витинанки в Україні з Кременечука отримуватиме стипендію Президента. Фото telegraf.in.ua

Дмитро Король – автор найбільшої витинанки в Україні. Він представив витинанку розміром 2х2 на виставці робіт «Два акорди», повідомляє telegraf.in.ua.

На витинанку майстер витратив до 100 аркушів паперу та близько 2,5 місяців. Сюжет витинанки, в основі якої дерево життя, придумав сам. Дерево життя поділено на три частини. Внизу – підземний світ, посередині люди та тварини, а зверху – небесний світ (птахів, янголів). Серед зображеного гніздо, як символ сім'ї.

Також Дмитро разом зі своїми вихованцями створили пластилінове мозаїчне полотно «Кобзар», яке увійшло до Книги рекордів України.

Дмитро Король – член Національної спілки художників України в Кременчуці ( з 2013 року) та Національної спілки майстрів народного мистецтва України (з 2014р). Професійно працює у техніці витинанки з 2010 року. Дмитро вчитель образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, модельник гіпсових форм, художник-кераміст. Працює вчителем у навчальному центрі «Лідер», вчить дітей, в тому числі, і створенню витинанок. Його роботи, а у нього їх більше 200, зберігаються у фондах музеїв Полтавщини, в Опішному, у приватних колекціях Литви, Польщі, Великобританії.

Згідно указу Президента, розмір стипендії для студентів коледжів,
технікумів (училищ) - 800 гривень на місяць; студентів університетів, академій, інститутів - 1000 гривень на місяць. Для осіб віком до 35 років, які не є учнями професійно-технічних або студентами ВНЗ, стипендії призначаються у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

До теми: Українське народне декоративне мистецтво - витинанка

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter