6 популярних державних послуг, які реально ввести через портал iGov на Полтавщині (інфографіка)

Суспільство
Андрій Іванов20 серпня 2016 о 11:00603 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 6 популярних державних послуг, які реально ввести через портал iGov на Полтавщині (інфографіка)
Портал державних онлайн-послуг iGov поступово впроваджується по держорганах Полтавської області.

Портал державних онлайн-послуг iGov поступово впроваджується по держорганах Полтавської області. Проте вони мають ще багато роботи, якщо порівняти показник впровадження з найпередовішою в цьому плані областю — Дніпропетровською.

Змагатися з Дніпропетровською областю щодо рівня запровадження державних онлайн-послуг порталу iGov — надзвичайно складно.

Проте для успіху завжди варто рівнятися на кращих. І якщо держорганам цього регіону вдалося використати сучасні технології для збільшення зручності громадян, то в їхніх колег з Полтавщини не може бути ніяких раціональних аргументів, що це неможливо реалізувати.

Згідно даних бізнес-аналітика порталу Дар’ї Грек станом на травень 2016 року (http://www.litsa.com.ua/show/a/29656) список 10 найпопулярніших послуг iGov у Дніпропетровській області показаний на інфографіці.

6 популярних державних послуг, які реально ввести через портал iGov на Полтавщині (інфографіка)

З цього топ-10 користувачам з Полтавщини на даний момент доступно 4 послуги (і то не для всіх територій області). Так, «Отримання субсидії на оплату житлово-комунальних послуг» (https://igov.org.ua/service/654/general) працює у Миргороді, Машівському та Шишацькому районах (в РДА), а «Призначення соціальної допомоги при народженні дитини» (https://igov.org.ua/service/752/general) — тільки у Миргороді.

«Надання довідки про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості» (https://igov.org.ua/service/1495/general) доступно незалежно від проживання у області, але приїздити за довідкою доведеться до Полтави (http://poltava.to/project/1678/). «Державна реєстрація фізичної особи – підприємця» (https://igov.org.ua/service/1495/general) діє по всій країні.

Решта 6 держпослуг, які вважаються найпопулярнішими серед багатьох інших, — взагалі недоступні у Полтавській області через портал iGov. Хоча це могло б значно полегшити життя мешканцям нашого регіону і зекономити їхній час.

Це стосується таких держпослуг:

1. Видача/заміна паспорта громадянина для виїзду за кордон (https://igov.org.ua/service/176/general). Послуга знаходиться у компетенції Управління Державної міграційної служби у Полтавській області. Така послуга вже працює у двох областях України — Дніпропетровській та Тернопільській. При чому у першій кількість наданих послуг становить 18172, у другому — 923.

2. Отримання довідки про доходи фізичних осіб (https://igov.org.ua/service/655/general). Послуга знаходиться у компетенції Державної фіскальної служби у Полтавській області. На даний момент нею користуються лише мешканці Дніпропетровська область. Її кількісний показник — 1365 наданих.

6 популярних державних послуг, які реально ввести через портал iGov на Полтавщині (інфографіка)

3. Видача паспорта громадянина для виїзду за кордон для дитини (https://igov.org.ua/service/177/general). По Дніпропетровській області за період існування порталу iGov було 4018 таких послуг, по Тернопільській — 277.

4. Реєстрація місця проживання особи (із опцією одночасного зняття з реєстрації з попереднього місця) (https://igov.org.ua/service/29/general). Послугу активно використовують у Дніпропетровській та Київській області. У першому випадку це 541 звернення, у другому — 203.

5. Видача довідок про отримання/неотримання усіх видів державних соціальних допомог (https://igov.org.ua/service/786/general). На даний момент уже 8 областей використовують цю послугу. Лідируюча область (Дніпропетровська) тут має 313 наданих послуг. Найближчий переслідувач — Київ — відстає на порядок: всього 21 надана послуга.

6. Виготовлення викопіювання в масштабі 1:500, 1:2000 (https://igov.org.ua/service/734/general). Тут Дніпропетровщина має 193 надані послуги. Крім неї цю послугу запровадила і Тернопільщина, де було лише 8 таких звернень.

Таким чином, можна побачити, що держоргани Полтавщини мають можливість вдосконалювати свою роботу з допомогою порталу iGov, щоб забезпечити якісну і ефективну роботу з потребами платників податків. І жодних заперечень, що це неможливо зробити через недолугість законодавства не може бути — Дніпропетровська область знаходиться з нами в одній країні.

Роман Повзик

Читайте також: У Полтавському районі вимикатимуть електроенергію: графік з 21 серпня

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter