25 жовтня Україна перейде на зимовий час

Суспільство
Надія Труш29 вересня 2015 о 09:21846 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 25 жовтня Україна перейде на зимовий час
О 4 годині потрібно буде перевести годинникової стрілки на одну годину назад.

25 жовтня Україна перейде на зимовий час25 жовтня Україна перейде на зимовий час. Фото tsn.ua

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів на території України 25
жовтня 2015 о 4:00 за київським часом скасовується літній час з переведенням годинникової стрілки на одну годину назад.

Про це в повідомили в Мінекономрозвитку.

Зимовий час є «астрономічним», літній час вводиться в багатьох країнах для економії електроенергії. Терміни дії літнього часу вводяться відповідно до рекомендацій Європейської економічної комісії ООН для гармонізації міжнародних інформаційних систем. Перехід на сезонний час здійснюється в 110 країнах. Літній час використовують близько 80 країн світу. Вперше годинникову стрілку перевели в 1908 році у Великобританії.

У той же час, багато держав Азії живуть за єдиним часом. Так, наприклад, не переводять стрілки годинника Росія, Японія, Китай, а також Казахстан і Киргизія. У США рекомендовано переводити час, проте в деяких штатах цього не роблять.

Деякі дослідники вважають, що перехід на сезонний час негативно відбивається на здоров'ї людей. Проте вчені ще повністю не довели, що біоритми людини при переході на інший час серйозно порушуються.

У той же час, британські дослідники встановили: близько 15% населення країн, де переводиться час, сприймають це переміщення стрілок досить важко. Вчені пояснюють це тим, що біологічний годинник людини не може швидко синхронізуватися з переведенням годинників. У деяких людей можуть виникнути не тільки проблеми зі здоров'ям, але і серйозні психічні розлади.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter